Ogłoszenia parafialne X niedzieli zwykłej (09.06.2024)

Dzisiaj:

 • dziękujemy ks. Zbigniewowi za posługę słowa Bożego i pomoc duszpasterską.

W tym tygodniu:  

 1. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
 2. W środę, 12 czerwca, modlimy się za wstawiennictwem bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Za wstawiennictwem naszego Rodaka modlą się również wierni w parafii MB z Guadalupe w Santa Fe w USA, w stanie Nowy Meksyk. Kult naszego Rodaka jest tam bardzo żywy.
 3. W czwartek o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczy bp Jan Piotrowski. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców Stogniowic i Górki Stogniowskiej.
 4. W najbliższą sobotę, 15 czerwca, w Wiślicy odbędzie się 22. Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej pod hasłem „uBOGAceni”. Informacje i zapisy u katechetów.
 5. Od 10 czerwca br. będzie malowana kaplica na cmentarzu. Przypominamy, że cmentarz jest miejscem świętym, przeznaczonym dla sprawowania kultu publicznego wiary katolickiej, w której zmartwychwstanie umarłych jest nadzieją chrześcijan. Zwracamy uwagę, że cmentarz nie jest miejscem spacerowym z psami, tym bardziej do zostawiania przez nie nieczystości. Prosimy nie wprowadzać psów i innych zwierząt na cmentarz, co ostatnio się zdarza. Prosimy o reagowanie na takie sytuacje. Może się zdarzyć, że osoba reagująca spotka się z prymitywnym zachowaniem osoby upominanej, jak to miało miejsce w ostatnim czasie. Mimo wszystko reagujmy. I pamiętajmy o likwidacji niebezpiecznych ławeczek.
 6. Poszukujemy informacji o pielgrzymkach, wyjazdach do grobu o. Rafała w Warcie. Informacje z tym związane są niezbędne do dokumentowania kultu naszego Rodaka i do postępu procesu beatyfikacyjnego. Prosimy o pomoc w tym względzie i składanie swoich wspomnień w zakrystii.
 7. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 14 lipca, wyjazd o 6.15. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy w każdą niedzielę. W sklepiku do nabycia pamiątki religijne i prasa religijna. Można wesprzeć darem serca RADIO MARYJA i Telewizję TRWAM.
 8. W każdą niedzielę o godz. 17.00 w sali wikariatu odbywają się spotkania Grupy AA „Nadzieja”. Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój własny problem i pomagać innym w uzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek św. Barnabę, Apostoła;
  – w czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  – w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.    

      Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia