Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła (02.07.2017)

 

Dzisiaj:

– pierwsza niedziela lipca, niedziela adoracyjna. Dziękujemy za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym i prosimy o Boże błogosławieństwo na czas wakacji i prac polowych związanych ze żniwami.  Za każdy wkład w rozwój i piękno naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

– rozpoczyna posługę duszpasterską w szpitalu oraz w ramach pomocy w naszej parafii ks. Tadeusz Jakubek

– spotkanie Straży Honorowej w sali wikariatu po mszy św. o godz. 12.30.

– w tygodniku „Niedziela”: Szkoła choroby i umierania – wspomnienie o śp. Ks. Janie Kaczkowskim

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: Ostateczne rozwiązanie – muzułmańscy fundamentaliści mieli zatrzeć wszelkie ślady chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie. Na szczęście im się nie udało”. Te i inne czasopisma dostępne m.in. w sklepiku w dzwonnicy.

 

W tym tygodniu:

 1. I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00 według porządku: Odnowa w Duchu św., Arcybractwo Straży Honorowej, Radio Maryja, Siostry Różańcowe. W piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź rano od 6.30, po południu od 17.30. O 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach.
 2. Biuro Radia Maryja zaprasza na 26. pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 09 lipca br.
 3. W czasie wakacji nie ma mszy św. w kościele Trójcy Świętej. Ze względów duszpasterskich i kadrowych msza św. w niedzielę w kaplicy szpitala o godz. 16.00.
 4. W czasie wakacji kancelaria czynna we wtorki i czwartki: 8.00-9.00 i od 16.00-18.00. Msze św. w tygodniu o 7.00 i 18.00.
 5. Aukcja dobroczynna w najbliższy piątek w Centrum Kultury i Wypoczynku. Szczegóły na plakatach.
 6. W przyszłą niedzielę składając ofiarę do puszek możemy pomóc rodzinom które ucierpiały wskutek pożaru w bloku przy ul. 3 maja.
 7. Składamy wyrazy podziękowania za życzliwość i zrozumienie wobec prac związanych  z inwentaryzacją cmentarza. Choć upłynął termin zwrotu deklaracji, nadal prosimy o ich składanie.
 8. Zadbajmy, aby na cmentarzu i wokół niego oraz wokoło naszego kościoła było zawsze czysto.
 9. Uprzejmie informujemy, że intencje mszy św. zamawiane podczas pogrzebu w większości mogą być odprawiane tylko podczas nowenny do Matki Bożej.
 10. Kolejne nabożeństwo fatimskie 13 lipca. Do udziału w nim zapraszamy mieszkańców całej ulicy Królewskiej oraz Ojca Rafała, Wesołej i Racławickiej. Liturgii będzie przewodniczył ks. Leszek Styczeń, nasz rodak pochodzący ze Stogniowic.
 11. „Zamień tablet na rower” – 8 lipca rodzinna wycieczka rowerowa. Szczegóły na plakatach oraz w Urzędzie Gminy i Miasta.
 12. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Tomasza Apostoła
 • w czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
 • w sobotę – św. Jana z Dukli, prezbitera
 1. Solenizantom tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Andrzeja Golarę,
  + Lidię Dudzik,
  + Zbigniewa Jeleń.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…