Historia, wspomnienia, wzruszenia …

 

Dnia 24 czerwca grupa 23 naszych Parafian wyruszyła na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Po drodze jej uczestnicy zwiedzili zamek w Krasiczynie. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy słów przewodnika, który opowiadał historię zamku i jego słynnych właścicieli.

W kaplicy Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej uczestniczyliśmy we mszy św., mogąc podziękować za pomyślną drogę i powierzyć nasze modlitewne intencje. Ojciec franciszkanin opowiedział nam historię cudownego miejsca. Zjedliśmy smaczny obiad, po czym dla relaksu wyszliśmy na wieżę, skąd roztacza się widok na obszary znajdujące się na terytorium dzisiejszej Ukrainy.

W Przemyślu zwiedziliśmy archikatedry, obrządku rzymskokatolickiego i greckokatolickiego, najstarszą przemyską warownię – Zamek Piastowski oraz Rynek z cennymi przyległościami.

Pełni wrażeń powróciliśmy do Proszowic.

s. Łucja Kramarz CSS


26