Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła (25.06.2017)

 

Dzisiaj:

– zakończenie wizytacji naszej parafii przez ks. bpa Mariana Florczyka. O godz. 10.15 nabożeństwo na cmentarzu w intencji zmarłych; mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 będzie przewodniczył ks. bp. Na zakończenie mszy św. o 11.00 obrzęd błogosławieństwa dzieci. Zapraszamy do modlitwy w intencji ks. bpa Mariana, który będzie obchodził 1 lipca swoje imieniny oraz w intencji ks. bpa Piotra Skuchy, który imieniny swoje obchodzi 29 czerwca.

– składamy podziękowanie ks. Andrzejowi za dar posługi w szpitalu i parafii. Ks. Andrzej został mianowany proboszczem w Działoszycach. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej.

– informujemy, że: w dniu 13 czerwca b. r. odbyły się negocjacje cenowe z oferentami dotyczące zadania współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie w 2017 r. na wykonanie pełnej dokumentacji architektoniczno-konserwatorskiej zespołu kaplicy Świętej Trójcy. Całkowity koszt zadania wynosi 42.435 zł, z czego finansowanie ze strony konserwatora wynosi 20.000 zł. Szczegóły w ogłoszeniu w gablocie.

 

W tym tygodniu:

 1. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, odpust w Koniuszy i Hebdowie. U nas msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu łączymy się z następcą św. Piotra, papieżem Franciszkiem, a ofiary, tzw. „świętopietrze” przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W uroczystość Piotra i Pawła, tj. w czwartek KANCELARIA NIECZYNNA.
 3. Również w czwartek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna w sali wikariatu.
 4. I sobota i niedziela miesiąca. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP  i odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 5. „Jezus na stadionie” – uwielbienie Jezusa w mocy Ducha Świętego w najbliższą sobotę poprowadzi  w Warszawie ks. Bashobora. Zapisy i informacje dotyczące wyjazdu u ks. Adriana.
 6. Biuro Radia Maryja zaprasza na 26. pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 09 lipca br. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy.
 7. Od przyszłej niedzieli nie ma mszy św. w kościele Trójcy Świętej, natomiast ze względów duszpasterskich i kadrowych msza św. w kaplicy szpitala w niedzielę o godz. 16.00.
 8. Od przyszłego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w dotychczasowych godzinach, natomiast msze św. w tygodniu będą o godz. 7.00 i 18.00.
 9. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na rodzinną wycieczkę rowerową 2 lipca. Szczegóły na plakatach.
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie Straży Honorowej w sali wikariatu po mszy św. o godz. 12.30.
 11. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w środę – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
 • w czwartek – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu: + Jadwigę Chwał, Pawła Makowskiego, Andrzeja Golarę, którego pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…