Ogłoszenia duszpasterskie XIV niedzieli zwykłej (07.07.2019)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe. Dziękujemy za życzliwość wobec prowadzonych robót na cmentarzu, przy kaplicy św. Trójcy, w Górce Stogniowskiej i w podwórzu plebanii. „ Niech ślad waszej dobroci przetrwa kolejne wieki”.

W tym tygodniu:

 1. W piątek 12 lipca modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 2. W sobotę 13 lipca o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Mieszkańców ulicy Królewskiej, Ojca Rafała, Wesołej i Racławickiej prosimy o oprawę liturgiczną. Czytanie, modlitwa powszechna i rozważania różańcowe są przygotowane, potrzeba tylko osób do czytania. Odbiór materiałów w środę po Mszy św. wieczornej w zakrystii.
 3. W czasie wakacji Msze św.: w kościele w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy szpitalnej w niedzielę o godz. 16.00.
 4. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka.
 5. Prosimy o uzupełnianie intencji rezerwacji Mszy św.
 6. Zapraszamy, by włączyć się do pielgrzymek: 20 lipca do Nowego Korczyna; 6 – 13 sierpnia piesza pielgrzymka na Jasną Górę; 20 – 23 sierpnia pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Czas pielgrzymowania, to dobry czas.
 7. „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Zadbajmy, aby na cmentarzu i wokół naszego kościoła było czysto. Prosimy o nieużywanie sztucznego konfetti podczas ceremonii ślubnych. Wystrzał to chwila – bałagan zostaje.

W najbliższą niedzielę:

 • 28. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o 6.30 z Rynku
 • W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Duża rodzina, dużo szczęścia.

– w “Gościu Niedzielnym”: Czemu chrzcimy małe dzieci?

       8. Wspominamy:

–  w poniedziałek  św. Jana z Dukli, prezbitera

– w środę św. Benedykta, opata – patrona Europy

– w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

– w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: + Franciszka Ziemskiego, którego pogrzeb w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…