Ogłoszenia duszpasterskie XV niedzieli zwykłej (14.07.2019)

Dzisiaj:

 • pragniemy poinformować, że kolejny etap robót przy alejach na cmentarzu został zakończony. Pozostała część będzie realizowana w przyszłym roku. Zamknięty został odcinek prac przy budynku wielofunkcyjnym. W najbliższym czasie rozpoczną się zajęcia przy kaplicy św. Trójcy – wymiana więźby dachowej i pokrycia nad nawą i dzwonnicą. Trwają prace konserwatorskie ołtarza i obrazu Matki Bożej Łaskawej z kaplicy Świętej Trójcy i obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem kaplicy w Górki Stogniowskiej. Dziękujemy raz jeszcze za okazywaną życzliwość i wszelkie ofiary składane na tace lub wpłacane na konto parafialne. „ Niech ślad waszej dobroci przetrwa kolejne wieki”.

W tym tygodniu:

 • w sobotę pielgrzymka do Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Zapisy w zakrystii do czwartku włącznie wraz z wpłatą zaliczki – 20 zł.

W najbliższą niedzielę:

 • „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców oraz przyjaciół misji do udziału w akcji „Św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. W najbliższą niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych wokół Rynku i w podwórzu plebanii. 
 • Festiwal na Rynku od godz. 15.00. Zaprasza Burmistrz GiM Proszowice. Szczegóły na plakatach.
 1. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka.
 2. Prosimy o uzupełnianie intencji rezerwacji Mszy św.
 3. Zapraszamy, by włączyć się do pielgrzymek: – już niebawem – 6 sierpnia 2019 r. po raz 38. pieszo wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Z Maryją w mocy Bożego Ducha”. Karty zgłoszenia w zakrystii; 20 – 23 sierpnia pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Czas pielgrzymowania, to dobry czas.
 4. „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Zadbajmy, aby na cmentarzu i wokół naszego kościoła było czysto. Prosimy o nieużywanie przed kościołem sztucznego konfetti podczas ceremonii ślubnych.
 5. Przychodząc do kościoła na Mszę świętą pamiętajmy, aby nasz strój był godny tego miejsca.
 6. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Niewierzące dzieci wierzących rodziców.

– w “Gościu Niedzielnym”: Życie jakie znasz, może zmienić się w jednej chwili. Bo życie jest żywe  

                                                           – rozmowa z Ewą Błaszczyk.

       7. Wspominamy:

–  w poniedziałek  św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: + Mariana Nowaka, Stefana Juszczyka, Dionizego Biernata, którego pogrzeb w piątek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…