Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedzieli zwykłej (21.07.2019)

Dzisiaj:

 • Rozpoczyna się XX Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Po każdej Mszy świętej poświecenie pojazdów wokół Rynku i w podwórzu plebanii  – przy poświęceniu możemy złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Osoby, które chcą, by ich pojazdy zostały poświęcone prosimy, aby stały przy swoich samochodach w czasie poświęcenia.
 •  Festiwal na Rynku od godz. 15.00. Zaprasza Burmistrz GiM Proszowice. Szczegóły na plakatach.

W tym tygodniu:

 • w środę święto Policji. Msza św. w 100. Rocznicę powstania Policji Państwowej o godz. 11.30.
 • w czwartek imieniny obchodzi ks. Krzysztof, któremu życzymy daru Bożego błogosławieństwa, opieki Patrona i dobrego czasu urlopu, który rozpoczyna. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 • również w czwartek o 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W najbliższą niedzielę:

 • VI Marsz Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944 – 75. Rocznica powstania Rzeczpospolitej Partyzanckiej. Msza św. w intencji zmarłych żołnierzy Armii Krajowej o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przemarsz na cmentarz i zapalenie zniczy.
 • Wieczór wspomnień i projekcja filmu o godz. 20.30 w Centrum Kultury i Wypoczynku
  w Proszowicach
 1. Zapraszamy, by włączyć się do pielgrzymek: już niebawem – 6 sierpnia 2019 r. po raz 38. pieszo wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Z Maryją w mocy Bożego Ducha”. Karty zgłoszenia w zakrystii; 20 – 23 sierpnia pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.
 2. W prasie katolickiej m. in.:
  – w “Niedzieli”: Trzeba jasno powiedzieć dość – rozmowa z abp. Stanisławem Gądeckim.

– w “Gościu Niedzielnym”: Modlitwa z przeszkodami oraz Księża z eksportu.

       3. Wspominamy:

–  w poniedziałek  św. Marię Magdalenę

– we wtorek – św. Brygidę, Patronkę Europy
– w środę – św. Kingę
– w czwartek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa
– w piątek – św. Joachima i Annę, rodziców Matki Bożej

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

4. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: + Feliksa Bujakowskiego, Dionizego Biernata. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…