Ogłoszenia parafialne Niedzieli Palmowej (05.04.2020)

Dzisiaj:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe i na bieżące potrzeby naszej Parafii składane na tacę lub wpłacane na konto parafii;
 • o godz. 17.15 Gorzkie Żale;
 • są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie 5 zł.

W tym tygodniu:

 1. Każdego dnia są transmitowane Msze św. i nabożeństwa z naszego parafialnego kościoła. Dostęp do relacji on-line bez zakłóceń do 500 jednoczesnych użytkowników. Jeśli jednoczesnych użytkowników jest więcej niż 500 mogą pojawić się zakłócenia i tzw. „zrywanie” łącza.
 2. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec. Prosimy w tym czasie o modlitwę w rodzinach.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00. W piątek od godz. 15.00 – 17.00. Spowiedź odbywa się tylko w tzw. starej zakrystii. Do przedsionka, jak i do pomieszczenia spowiedzi wchodzimy pojedynczo, dezynfekując ręce (płyn do dezynfekcji przy drzwiach).
 4. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na ten czas obowiązuje nas Dekret Biskupa Kieleckiego dotyczący celebracji Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego (załączony poniżej):
  * Wielki Czwartek:
  – Msza  Wieczerzy  Pańskiej  o  godz. 18.00 – prosimy o uczestniczenie we Mszy św.  tylko jednej osoby z rodziny, która zamówiła intencję. Inne osoby zachowują duchową jedność i modlą się w domu uczestnicząc w transmisji Mszy św. Adoracja do godz.20.30. 
  * Wielki Piątek:  
  – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i nowenna do Bożego Miłosierdzia;
  – o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej (może uczestniczyć tylko 5 osób).
  Zachowajmy duchową jedność i módlmy się w domu uczestnicząc w transmisji liturgii. Adoracja do godz.20.30
  * Wielka Sobota — nie ma poświęcenia pokarmów; obrzęd błogosławieństwa pokarmów przed niedzielnym posiłkiem jest dostępny na stronie internetowej Diecezji Kieleckiej, jak również na stronie parafii (załączony poniżej);
  * o godz. 18.00 – Msza Św. Wigilii Paschalnej – prosimy o uczestniczenie we Mszy św.  tylko jednej osoby z rodziny, która zamówiła intencję . Inne osoby zachowują duchową jedność i modlą się w domu uczestnicząc w transmisji Mszy św. Adoracja do godz.20.30. 
  * Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego : 
  – o godz. 6.30 – Msza św. za Parafian. Prosimy o uczestniczenie we Mszy św. po jednym przedstawicielu z grup parafialnych;
  – kolejne Msze św. o godz. 8,00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Prosimy o uczestniczenie tylko te osoby z rodziny, które zamówiły intencję.
 5. Kancelaria nieczynna. Sprawy pilne i konieczne ustalamy telefonicznie pod numerem: 516-296-309.
 6. Przypominamy, że w każdej Mszy św. tak w niedzielę, jak i w dni powszednie oraz we Mszy św. pogrzebowej może uczestniczyć tylko 5 osób. Uszanujmy decyzję biskupów oraz Ministra Zdrowia. Jeśli mamy zamówioną Mszę św. to do kościoła prosimy jedną osobę z rodziny. Inne osoby zachowują duchową jedność i modlą się w domu uczestnicząc w transmisji Mszy św.
 7. Wszystkie zamówione intencje mszalne są odprawiane według stałego porządku. W razie wątpliwości i pytań prosimy o telefon na numer: 516-296-309.
 8. W tym tygodniu wstrzymajmy się od porządkowania grobów na cmentarzu.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Andrzeja Kwietnia, Eugeniusza Jasińskiego, Władysława Gałązkę, Tadeusza Skoczyńskiego, Krzysztofa Noconia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.