Ogłoszenia parafialne Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2020)

Dzisiaj:                                                                                                                                            

 • kierujemy świąteczne życzenia do rodzin naszej parafii oraz tych wszystkich, którzy łączą się z nami za pośrednictwem transmisji internetowej. Życzymy Bożej pomocy od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech nasz rodzinny dom będzie domowym Kościołem, w którym jest modlitwa, zgoda i życzliwość, a Miłosierdzie Boże niech przyniesie nadzieję na lepsze jutro. Dziękujemy za modlitwę i złożone życzenia.

W tym tygodniu:

 1. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę;
 2. Codziennie modlimy się w nowennie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. W najbliższy piątek nie ma postu, ponieważ trwamy w radości Zmartwychwstałego Pana.
 4. Składamy podziękowania ks. Krzysztofowi i p. Beacie za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu;
 5. Każdego dnia są transmitowane Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła.
 6. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec. Prosimy w tym czasie o modlitwę w rodzinach.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Po Adoracji będzie udzielana Komunia święta. Spowiedź odbywa się w tzw. starej zakrystii.
 8. Kancelaria nieczynna. Sprawy pilne i konieczne ustalamy telefonicznie pod numerem: 516-296-309.
 9. Przypominamy, że w każdej Mszy św. tak w niedzielę, jak i w dni powszednie oraz we Mszy św. pogrzebowej może uczestniczyć tylko 5 osób. Uszanujmy decyzję biskupów oraz Ministra Zdrowia. Jeśli mamy zamówioną Mszę św. to do kościoła prosimy jedną osobę z rodziny. Inne osoby zachowują duchową jedność i modlą się w domu uczestnicząc w transmisji Mszy św.
 10. Bóg zapłać za przesłane na konto parafialne ofiary na potrzeby kościoła – dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.
 11. Prosimy stosować się do obowiązujących zarządzeń władzy państwowej i kościelnej i wstrzymać się zarówno od nawiedzania grobów swoich bliskich, jak i nade wszystko, od porządkowania grobów na cmentarzu. Nie jest to konieczne wyjście z domu i może podlegać kontroli policji. W tej sytuacji zachęcamy do modlitwy i zapalenia wirtualnego znicza wyszukując grób swoich bliskich
  w GROBONECIE.
 12. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli” – Jak wyglądał Jezus;

– w “Gościu Niedzielnym” – Zmartwychwstały i Miłosierny.

W najbliższą niedzielę:

 • Uroczystość Miłosierdzia Bożego;
 • w związku z obowiązującymi przepisami nie będzie Mszy św. w kaplicy na cmentarzu. Intencje tam zamówione na godz. 16.00 będą odprawione o godz. 18.00 w kościele. W razie wątpliwości i pytań prosimy o telefon na numer: 516-296-309.
  13. Ofiary składane w kwietniu do skarbony św. Antoniego i ze światła wdzięczności przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
14. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zenona Mazurka, Teofila Gładysza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.