Ogłoszenia parafialne Niedzieli Miłosierdzia Bożego (19.04.2020)

Dzisiaj:

 • po każdej Mszy św. modlimy się słowami Koronki: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”;
 • nie będzie Mszy św. w kaplicy na cmentarzu. Intencje zamówione na godz. 16.00 będą odprawione o godz. 18.00 w kościele;
 • Biuro Radia Maryja od dzisiejszej niedzieli zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy w godzinach od 9.00 – 11.00. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

W tym tygodniu:

 1. Od jutra obowiązują nowe przepisy udziału wiernych we Mszy św. i zgromadzeniach religijnych, które są uzależnione od wielkości kościoła. W naszym kościele w niedzielę i w dni powszednie na Mszy św. i innych uroczystościach może być do 35 osób; natomiast w kaplicy na cmentarzu może być do 12 osób. Prosimy stosować się do obowiązujących zarządzeń władzy państwowej i kościelnej – pamiętając o zachowaniu bezpiecznej odległości 2 metrów i obowiązku zasłaniania ust i nosa również podczas Liturgii. Odsłaniamy tylko w czasie przyjmowania komunii świętej. Przyjmując komunię św. na ręce zachowujemy postawę stojącą. Na Msze św. w dni powszednie i w niedziele zapraszamy w pierwszej kolejności te osoby, które zamówiły intencje Mszy św.
 2. W czwartek 23 kwietnia mija 65 r. śm. ks. Stanisława Bomby, proboszcza Proszowic w latach 1932 – 1955. Msza św. w jego intencji w czwartek o godz. 18.00.
 3. Każdego dnia są transmitowane Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła.
 4. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec. Prosimy w tym czasie o modlitwę w rodzinach.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Po Adoracji jest udzielana Komunia święta.
 6. Kancelaria nieczynna. Sprawy pilne i konieczne ustalamy telefonicznie pod numerem: 516-296-309.
 7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła przesłane na konto parafialne – dziękujemy za życzliwość i troskę.
 8. Ofiary składane w kwietniu do skarbony św. Antoniego i ze światła wdzięczności przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej.
 9. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do zgłoszonych wcześniej rezerwacji. Jednocześnie informujemy, że wszystkie zamówione intencje Mszy św. są sprawowane według stałego porządku.
 10. Wspominamy:
  – w czwartek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;
  – w sobotę św. Marka, Ewangelistę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Krystynę Kowalską, Mariannę Kupiec, Alinę Gola. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.