Ogłoszenia parafialne III Niedzieli Wielkanocnej (26.04.2020)

Dzisiaj:                                                                                                                                            

 • w związku z  rozpoczynającym się  Tygodniem Biblijnym, ks. bp Jan Piotrowski pisze do nas: „Słowo Boże ukształtowało tożsamość chrześcijańską i patriotyczną Polaków i stanowiło światło
  w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do ofiarnej służby i do poświęcenia. Sięgnijmy więc do Pisma Świętego, czytajmy je osobiście i we wspólnocie naszych rodzin. Niech Słowo Boże wnosi w Wasze życie promień nadziei, gdyż ono zawsze jest Dobrą Nowiną”. Z pasterskim błogosławieństwem Wasz Biskup Jan Piotrowski;                                                                                                                  
 • stosując się do zaleceń władz, wiele rodzin i wielu z nas modli się jako Kościół domowy przy tzw. „domowych ołtarzykach”. Zachęcamy zatem, by jako formę świadectwa wiary wysłać zdjęcie Waszych domowych ołtarzyków na adres mailowy naszej parafii: parafia@proszowice.pl, gdzie zostanie utworzona galeria zdjęć – świadectwo wspólnoty wiary i duchowej mocy.
 • Biuro Radia Maryja zaprasza w każdą niedzielę do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy w godzinach od 9.00 – 11.00. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do kościoła na nabożeństwo Drogi Światła, w którym, na podobieństwo Drogi Krzyżowej przeżywa się wydarzenia biblijne kształtujące naszą wiarę. Nabożeństwo poprzedzi Msza Święta o godz. 18.00 w intencji ustania pandemii koronawirusa oraz różaniec. Transmisja na stronie naszej parafii.
 2. W sobotę liturgiczny obchód Uroczystości NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Intencje Mszy św. z godz. 7.00 będą sprawowane o godz. 8.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek i sobota miesiąca maja:
  * w piątek Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz 7.00; na ten dzień ks. bp Ordynariusz udziela wszystkim wiernym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne; pełna treść komunikatu do pobrania:
 • w sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP;
 • w związku ze stanem pandemii nie ma odwiedzin chorych.
  5. Obowiązują nas przepisy udziału wiernych we Mszy św. i zgromadzeniach religijnych. W naszym kościele może być 35 osób; w kaplicy na cmentarzu 12 osób. Prosimystosować się do obowiązujących zarządzeń władzy państwowej i kościelnej – pamiętając o zachowaniu bezpiecznej odległości 2 metrów i obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas Liturgii. Odsłaniamy tylko w czasie przyjmowania komunii świętej. Przyjmujemy komunię św. na ręce zachowując postawę stojącą.
  6. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec. Prosimy w tym czasie o modlitwę w rodzinach.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Po Adoracji jest udzielana Komunia święta.
  8. Kancelaria nieczynna. Sprawy pilne i konieczne ustalamy telefonicznie pod numerem: 516-296-309.
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła – dziękujemy za życzliwość i zrozumienie związane z piątym przykazaniem kościelnym, aby troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła.
  10. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do zgłoszonych wcześniej rezerwacji.
  11. W jabliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
  12. Wspominamy:
  – w środę św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy;

–  w piątek św. Józefa, rzemieślnika

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
13. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Edwarda Smulczyńskiego, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Dekret ks. bpa Jana Piotrowskiego w/s I Komunii Świętej w 2020 r.