Ogłoszenia parafialne VI Niedzieli Wielkanocnej (17.05.2020)

Dzisiaj:

 • śpiewem uroczystego Te Deum dziękujemy Bogu za dar i posługę w Kościele św. Jana Pawła II;
 • z racji poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów Msza św.:
  * o godz. 8.00 w intencji mieszkańców Łaganowa;
  * o godz. 9.30 w intencji mieszkańców Kowar i Gniazdowic;
  * o godz. 11.00 w intencji mieszkańców Opatkowic;
  * o godz. 12.30 w intencji mieszkańców Górki Stogniowskiej.

Sam obrzęd poświęcenia pól jest o godz. 16.00 w stałych miejscach.

 • Biuro Radia Maryja zaprasza w każdą niedzielę do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in. „Królowa Różańca Świętego”, nowy numer „Miłujcie się”. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II. O godz. 19.00 Różaniec z fragmentami homilii Wielkiego Papieża. Po nabożeństwie przy pomniku św. Jana Pawła II zapalimy znicz wdzięczności i odśpiewamy „Barkę”. Nie będzie różańca o 20.30.
 2. „Okno papieskie w Twoim domu” – zachęcamy do dekoracji okien naszych mieszkań w ozdoby nawiązujące do postaci świętego Papieża. Wykonane dekoracje będą swego rodzaju wyjątkowym  podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II. Zdjęcie dekoracji przesyłane na adres mailowy parafii: parafia@proszowice.pl będzie publikowane w zakładce: „Św. Jan Paweł II”. Przypominamy, że przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego bezpłatne upublicznienie na naszej stronie internetowej.
 3. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy  w kościele różaniec z udziałem wiernych. Chcemy polecać Panu Bogu konkretne intencje naszych serc, dlatego prosimy o ich przesyłanie na adres mailowy parafii. Prośby i dziękczynienia zostaną umieszczone w zakładce: „Skrzynka intencji”. Prosimy w tym czasie o modlitwę w rodzinach.
 4. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy kapliczkach, zachowując przepisy sanitarne. W tym tygodniu szczególnie o godz. 19.30: we wtorek w Jazdowiczkach; w środę w Makocicach; w czwartek w Opatkowicach.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00.
 6. Przypominamy, że obowiązują nas przykazania kościelne:
  1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
  2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
  3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.
  4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
  Czas wielkanocny kończy się 31 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wykorzystajmy ten czas powrotu do jedności z Bogiem i Kościołem.
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, środy i czwartki w godz. 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00. Pamiętajmy o zachowaniu przepisów sanitarnych.
 8. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do zgłoszonych wcześniej rezerwacji.
 9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła złożone z racji poświęcenia pól.
 10. W najbliższą niedzielę modlitwa o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów. Msze św.:
  * o godz. 8.00 w intencji mieszkańców Jakubowic;
  * o godz. 9.30 w intencji mieszkańców Makocic i Górki Jaklińskiej;
  * o godz. 11.00 w intencji mieszkańców Stogniowic;
  * o godz. 12.30 w intencji mieszkańców Szreniawy.

Sam obrzęd poświęcenia pól jest o godz. 16.00 w stałych miejscach.


10. W prasie katolickiej
– w “Niedzieli”: Papież bliski, ale czy znany?
 – w “Gościu Niedzielnym”: Wiara narzędziem poznania. O roli wiary w nauce i życiu.


Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Konrada Krzan. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.