Ogłoszenia parafialne XXVI niedzieli zwykłej (01.10.2023)

Dzisiaj:

 • Komunikat w związku ze śmiercią Śp. Księdza Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego

Dnia 26 września 2023 r. w 100. roku życia, w 77. roku kapłaństwa i w 43. roku posługi biskupiej, odszedł do Domu Ojca Śp. Ksiądz Arcybiskup Senior Stanisław Szymecki, Biskup Kielecki w latach 1981-1993, Arcybiskup Metropolita Białostocki w latach 1993-2000. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Archikatedrze Białostockiej, a ciało Zmarłego zostało złożone w krypcie bazyliki archikatedralnej.

Jako wierni Kościoła Kieleckiego jesteśmy zobowiązani do modlitwy za naszego dawnego Pasterza, któremu nasza diecezja wiele zawdzięcza. Zapraszamy czcigodnych kapłanów, drogie siostry zakonne i wiernych świeckich do Bazyliki Katedralnej w Kielcach w dniu 9 października br. na godz. 10.00, na Mszę św. w intencji Śp. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, w koncelebrze z Biskupami Pomocniczymi: Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem i Księdzem Biskupem Andrzejem Kaletą.

 • dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii;
 • pielgrzymom pielgrzymki do Warty i Lichenia dziękujemy za modlitwę w intencji parafii;
 • w Rodzinnym Centrum Zdrowia przy Szpitalu w Proszowicach odbywa się II Dzień Otwarty.
  W ramach tego wydarzenia można wykonaćm.in. bezpłatne badania laboratoryjne, EKG. Szczegóły na plakatach w gablocie.

W tym tygodniu:

 1. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca października:
 • w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.15;
 • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; w tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji;   
 • spowiedź w pierwszy piątek miesiąca podczas Mszy św.;
 • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP i nabożeństwo I soboty;
 • odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszą sobotę października od godz. 9.00.
 1. W czwartek 5 X o godz. 16.00 Msza św. i poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.
 2. Nabożeństwo różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 17.15. W poniedziałki i środy z udziałem dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św.; we wtorki i czwartki z udziałem uczniów klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. W sobotę 7 października pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd o godz. 7.30 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.
 4. Również w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia w parafii Nowe Brzesko prowadzona przez zespół TO ON. Informacje na plakacie.

W najbliższą niedzielę:

 • Dzień seminaryjny. Ofiary na tace na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Rolników prosimy o dary ziemi. Spotkanie z sołtysami w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. W sobotę 21 października jednodniowa pielgrzymka na Bachledówkę i na Krzeptówki. Potwierdzenie wyjazdu z wpłatą i uzupełnieniem numeru telefonu do jutra włącznie.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia: różańce do I Komunii św., łańcuszki srebrne, kalendarze na rok 2024.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – w  środę św. Franciszka z Asyżu;
  – w czwartek św. Faustynę Kowalską, dziewicę;
  – w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zofię Biernacką, Leokadię Gołdyn, Arkadiusza Dudzika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.