Ogłoszenia parafialne XXV niedzieli zwykłej (24.09.2023)

Dzisiaj:

 • V Małopolskie Święto Hodowców Zwierząt. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 na Placu Targowym będziemy modlić się w ich intencji za wstawiennictwem św. Franciszka.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 25 września po Mszy św. wieczornej adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 2. Badania USG, Doppler w przychodni lekarskiej „ZDROWIE” przy ul. 3 Maja 70 od godz. 8.00 we wtorek 26 września br. Szczegóły w gablocie.
 3. W czwartek 28 września o godz. 15.00 „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. W Proszowicach tego dnia modlimy się obok Ogrodu Biblijnego i obok figury Pana Jezusa u zbiegu ulic: 3- go Maja i Kopernika w intencji kapłanów, rządzących i o pokój.
 4. Również w czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w październiku.
 5. W sobotę 30 września jednodniowa pielgrzymka do Lichenia i Warty. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 5.00, powrót w późnych godzinach wieczornych. Są wolne miejsca. Potwierdzenie z wpłatą do jutra włącznie do godz. 18.00.
 6. Od najbliższej niedzieli nabożeństwo różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 17.15.

W najbliższą niedzielę:

 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace na prace remontowe.
 1. W sobotę 7 października pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy też inne chętne osoby.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia: różańce do I Komunii św., łańcuszki srebrne, kalendarze na rok 2024.
 3. Formacja małżeńska dla małżeństw, które pragną odnowić i pogłębić swoją relację na fundamencie Miłości rozpocznie się 11 października br. przy parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – we wtorek rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach;
  – w środę św. Wincentego a Paulo;
  – w czwartek św. Wacława, męczennika;
  – w piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – imieniny ks. Michała;
  – w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Alfreda Kałużę, Zbigniewa Maja, Genowefę Kułakowską, Jolantę Kowalską, Irenę Kawalec, Helenę Czekaj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.