Ogłoszenia parafialne XXIV niedzieli zwykłej (17.09.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy mieszkańcom ul. Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wolności, Wiślanej, Trójcy Świętej, Partyzantów z blokami, Nowej, Kolejowej i Reja za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę na prace remontowe. Kolejne nabożeństwo fatimskie połączonez procesją różańcową przygotowują mieszkańcy ul. 3 Maja, Leśnej, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Słonecznej, Zagrody Królewskie;
 • ks. Michałowi i pielgrzymom pieszej pielgrzymki do Mogiły dziękujemy za modlitwę w intencji parafii;
 • Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że w związku z 6. Biegiem Proszowickim nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Proszowic od godz. 16.15. Organizatorzy zwracają się z prośbą o nieparkowanie samochodów na Rynku od godz. 16.00 oraz przepraszają za utrudnienia, proszą o stosowanie się do zaleceń służb zabezpieczających bieg.

W tym tygodniu:

 1. W piątek 22 września o godz. 16.00 Msza Święta i spotkanie formacyjne rozpoczynające przygotowanie do I Komunii Świętej. 
 2. W sobotę 23 września, wyjazd na pieszy Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski o godz. 6.30 sprzed kościoła. Koszt udziału – 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy do jutra włącznie.

W najbliższą niedzielę:

 • Małopolskie Święto Hodowców Zwierząt. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 na Placu Targowym będziemy modlić się w ich intencji za wstawiennictwem św. Franciszka.
 1. W sobotę 30 września jednodniowa pielgrzymka do Warty i Lichenia. Zapisy w zakrystii
  i potwierdzenie wyjazdu z wpłatą zaliczki do niedzieli 24 września włącznie. Są wolne miejsca.
 2. 21 października pielgrzymka do sanktuarium bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego na Bachledówce oraz na Krzeptówki. Zapisane osoby prosimy o potwierdzenie wyjazdu z wpłatą zaliczki do 1 X.
 3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia: różańce do
  I Komunii św., łańcuszki srebrne, kalendarze na rok 2024.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – w poniedziałek św. Stanisława Kostkę, zakonnika, Patrona Polski;
  – w środę św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy;
  – w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę;
  – w sobotę św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wiesława Marynowskiego, Alfreda Kałużę, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00; Zbigniewa Maja, którego pogrzeb również we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.