Ogłoszenia parafialne XXIII niedzieli zwykłej (10.09.2023)

W tym tygodniu:

 1. We wtorek 12 września modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 2. W środę 13 września o godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wolności, Wiślanej, Trójcy Świętej, Partyzantów z blokami, Nowej, Kolejowej i Reja, których prosimy o oprawę liturgiczną. Teksty do odbioru w zakrystii w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, i na spotkanie po jej zakończeniu, zapraszamy rodziców
  i uczniów z klas ósmych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii w sobotę 25 maja 2024 r. o godz. 16.00 przez posługę bpa Andrzeja Kalety.
 4. Również w czwartek o godz. 16.00 w sali wikariatu spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 5. W najbliższy piątek 15 września Jubileuszowe czuwanie modlitewne Margaretek u sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Wyjazd o 18.20 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.
 6. W sobotę o godz. 6.00 z kościoła wyjście pieszej pielgrzymki do Mogiły. W zakrystii zapisy w celu ubezpieczenia grupy i zamówienia powrotnego transportu.

W najbliższą niedzielę:

 • podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie plecaków i przyborów dla najmłodszych;
 1. Za dwa tygodnie, w sobotę 23 września br., zapraszamy do udziału w 24. Rajdzie Pielgrzymkowym na św. Krzyż (trasa ok. 15 km). Zapraszamy osoby z poprzednich lat, jak i nowych uczestników. Koszt udziału w rajdzie – 50 zł. zapisy u ks. Tomasza i u s. Gracjany, jak również w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 2. W sobotę 30 września br. jednodniowa pielgrzymka do Warty i Lichenia. Zapisy w zakrystii z wpłatą zaliczki do niedzieli 24 września włącznie.
 3. 21 października br. (sobota) pielgrzymka do sanktuarium bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego na Bachledówce oraz do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Zapisy w zakrystii.
 4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia: różańce do I Komunii św., łańcuszki srebrne, kalendarze na rok 2024.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – w środę św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  – w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Dobranowicach;
  – w piątek NMP Bolesną;
  – w sobotę św. męczenników: Korneliusza , papieża i Cypriana, biskupa;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Annę Gas, Józefa Srogę, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.