Ogłoszenia parafialne XXII niedzieli zwykłej (03.09.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii;
 • Siostry Kanoniczki Ducha Świętego dziękują parafianom, którzy włączyli się w akcje: „Kremówka papieska” i „Palemka wielkanocna”. Zebrane wówczas pieniądze wykorzystane zostały na wyjazdy wakacyjne. W czasie wakacji dzieci i młodzież z naszej parafii uczestniczyły w rekolekcjach organizowanych przez Siostry. Był to wyjazd do Wielenia koło Poznania, Łącka koło Jarosławca oraz rekolekcje połączone z udziałem w Międzynarodowym Festiwalu Młodych w Medjugorie. Siostry dziękują również Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Cichemu za dofinansowanie ze środków Urzędu Gminy i Miasta Proszowice wyjazdów dla młodzieży;
 • na Rynku Małopolski Festiwal Smaku.

W tym tygodniu:

 1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek o godz. 8.00.
 2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i mediów katolickich.
 3. W środę przypada 84. Rocznica bitwy pod Proszowicami. O godz. 11.00 w kościele Msza św. w intencji obrońców Ojczyzny i poległych żołnierzy Armii Kraków. Po Mszy św. przemarsz na cmentarz do kwatery żołnierzy polskich i złożenie kwiatów.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca września:
 • Jerycho Różańcowe od godz. 17.00; 
 1. W sobotę pielgrzymka do Sanktuarium Cudownego Medalika w Olczy i do Ludźmierza jako podziękowanie dla osób koordynujących i podejmujących pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Zbiórka i modlitwa przed pielgrzymką o godz. 7.30 w kościele, bezpośrednio po modlitwie wyjazd i powrót ok. 19.00. 
 2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na „Weekend z Bogiem”. Rozpoczęcie w piątek 8 IX o 16.00, zakończenie w niedzielę 10 IX  o 14.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i w dzwonnicy.
 3. Piesza pielgrzymka do Mogiły w sobotę 16 września. W zakrystii zapisy w celu ubezpieczenia grupy i zamówienia powrotnego transportu.
 4. 30 września br. jednodniowa pielgrzymka do Warty i Lichenia. Pielgrzymka związana jest z ogłoszeniem roku 2023/2024 rokiem Sługi Bożego o. Rafała z Proszowic. Poprzedzone będzie Triduum przez wstawiennictwo o. Rafała. Ogłoszenia dokona bp Andrzej Kaleta 12 listopada br.
 5. 21 października br. planowana jest pielgrzymka do sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Czciciela Matki Boskiej Jasnogórskiej na Bachledówce. Ta pielgrzymka odbędzie się w przeddzień wprowadzenia do naszej parafii relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, któremu będzie przewodniczył bp Piotr Skucha w niedzielę 22 października br. Relikwie otrzymaliśmy z Kurii Metropolitalnej w Warszawie dzięki staraniom ks. proboszcza. W czasie tego wyjazdu będziemy też w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia: różańce do I Komunii św., łańcuszki srebrne, kalendarze na rok 2024.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. W tym tygodniu w liturgii:

– w piątek święto Narodzenia NMP, zwaną Matką Bożą Siewną.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Teodorę Skoczyńską, Wojciecha Pietrzyka, Celinę Szuba, Ryszarda Surowieckiego, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.