Ogłoszenia parafialne XXVII niedzieli zwykłej (08.10.2023)

Dzisiaj:

 • gościmy przedstawicieli naszego Seminarium Duchownego w Kielcach. Bóg zapłać za ofiary na diecezjalną uczelnię;
 • pielgrzymom Róż Żywego Różańca dziękujemy za modlitwę w intencji parafii w sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.

W tym tygodniu:

 1. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w środę i czwartek, tj. 11-12 X.
 2. Nabożeństwo różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 17.15. W poniedziałki i środy z udziałem dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św.; we wtorki i czwartki z udziałem uczniów klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. W czwartek 12 października modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 4. Również w czwartek spotkanie Straży Honorowej NSPJ po Mszy św. wieczornej w salce wikariatu.
 5. W piątek 13 X ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami miasta. Msza św. o godzinie 18.00, po niej procesja różańcowa. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.15. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców ulic: 3 Maja, Leśnej, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Słonecznej, Zagrody Królewskie. Teksty do odbioru w zakrystii w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Druhów OSP z parafii prosimy o trzymanie straży oraz niesienie Figury Matki Bożej w procesji.
 6. W sobotę 14 X w modlitwie różańcowej polecamy dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, katechetów prosząc o Boże błogosławieństwo.
 7. Wszystkich pielgrzymów, którzy brali udział w pielgrzymce do Włoch zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 14 X o godz. 15.00 w sali wikariatu.

W najbliższą niedzielę:

 • w kaplicy w Górce Stogniowskiej o godz. 12.30 Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących mieszkańców Górki Stogniowskiej, a dla zmarłych o życie wieczne;
 • będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Będą rozprowadzane kremówki. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji i wyjazdów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Siostry Kanoniczki. Ofiarami przy wyjściu z kościoła zapewniamy też stypendia dla młodzieży.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia: różańce do I Komunii św., łańcuszki srebrne, kalendarze na rok 2024.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, Patrona diecezji;
  – w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Kacpra Kusię; Kazimierza Dudzika, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00; Alicję Łakomską, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.