Ogłoszenia parafialne XXVIII niedzieli zwykłej (15.10.2023)

Dzisiaj:

 • ks. bp Jan Piotrowski kieruje do nas słowo:

  Drodzy Diecezjanie!

  Dnia 22 października br., po raz kolejny w Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Przygotowane materiały przez Papieskie Dzieła Misyjne posłużą do całotygodniowej celebracji Tygodnia Misyjnego, a wśród nich różańca, adoracji Najświętszego Sakramentu i katechezy.

  Ofiary na tace, zbierane w Niedzielę Misyjną w parafiach całego świata, są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Pomogą najbardziej potrzebującym w młodych Kościołach oraz pracującym tam misjonarkom i misjonarzom.

  Wdzięczny za Waszą gorliwość i hojność, za wszelkie dary duchowe i materialne na rzecz misji, które płyną od osób duchownych i świeckich naszej diecezji, z serca wszystkim błogosławię.

                                                                                                           Wasz Biskup

                                                                                                         Jan Piotrowski

 • dzisiaj dziękujemy mieszkańcom ulic: 3 Maja z blokami, Leśnej z blokami, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Słonecznej, Zagrody Królewskie za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę na prace remontowe;
 • druhom OSP z Górki Jaklińskiej i Łaganowa dziękujemy za trzymanie straży i niesienie Figury Matki Bożej w procesji;
 • wszystkim czcicielom Matki Bożej Fatimskiej za dar wspólnej modlitwy i Policji za zabezpieczenie trasy procesji składamy podziękowania;
 • dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na WSD w Kielcach, jak również rolnikom za dar serca oraz sołtysom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki warzyw;
 • dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Pozyskane środki z rozprowadzanych kremówek przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji i wyjazdów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Siostry Kanoniczki. Ofiarami przy wyjściu z kościoła zapewniamy też stypendia dla młodzieży.
 • o godz. 12.30 w kaplicy w Górce Stogniowskiej Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o życie wieczne;
 • dzisiaj modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji Dzieci Utraconych.

W tym tygodniu:

 1. Intencje Mszy św. na rok 2024 możemy zamawiać od wtorku w kancelarii parafialnej.
 2. Jubileuszowe czuwanie modlitewne członków Wspólnot Margaretek w Sanktuarium Meki Pańskiej w Imbramowicach w najbliższy piątek 20 X. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 18.20, zapisy w zakrystii do środy włącznie. Koszt 20 zł.
 3. W sobotę 21 X pielgrzymka na Bachledówkę i na Krzeptówki. Wyjazd sprzed kościoła o 7.30, powrót w późnych godzinach popołudniowych. Na 18 V 2024 r. planowany jest drugi taki wyjazd.
 4. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 wprowadzenie do naszej parafii relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, któremu będzie przewodniczył bp Piotr Skucha.
 5. Również w przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Ofiary przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne. Tym samym wspieramy posługę misjonarzy z naszej diecezji.
 6. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia miesięcznik „Trwajcie w miłości, srebrne łańcuszki oraz kalendarze rolnicze i misyjne na 2024 r.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Jadwigę Śląską;
  – we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego;
  – w środę św. Łukasza, Ewangelistę; w tym dniu modlimy się w intencji służby zdrowia – dziękujemy Bogu za ofiarną pracę lekarzy,pielęgniarek i wszystkich służb, które posługują i troszczą się o chorych, cierpiących, przebywających w hospicjach i domach opieki.
  – w piątek św. Jana Kantego, prezbitera;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Janinę Solarz, Teresę Paluch, Beatę Mrzygłód, Jerzego Gądka, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Jana Paradę, którego pogrzeb również we wtorek o godz. 13.00, Mieczysława Aksamita, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00, Urszulę Wawrzusiak, której pogrzeb również w środę o godz. 13.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za tych zmarłych, prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii w kościele, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.