Ogłoszenia parafialne XXIX niedzieli zwykłej (22.10.2023)

Dzisiaj:

 • liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, a podczas Mszy św. o godz. 12.30 wprowadzenie do naszej parafii relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, któremu będzie przewodniczył bp Piotr Skucha;
 • Niedziela Misyjna. Ofiary przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne. Ks. Łukasz Zygmunt, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji prosi o dar modlitwy w tym szczególnym czasie. Przy bocznych ołtarzach kalendarz misyjny jako cegiełka na misje na Jamajce, które prowadzi ks. Marek Bzinkowski, kapłan naszej diecezji;
 • dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na Dzieło „Fundacja Nowego Tysiąclecia”;
 • pielgrzymom na Bachledówkę i na Krzeptówki dziękujemy za modlitwę w intencji parafii.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w listopadzie.
 2. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach, ks. Adam Perz, zaprasza na konferencje naukową pt. „Biskup Czesław Kaczmarek – wierny syn Kościoła i Ojczyzny”. Konferencja odbędzie się w WSD w Kielcach 28 października 2023 r.
 3. W najbliższą niedzielę i 1 listopada odbywać się będzie na cmentarzu parafialnym kwesta na rzecz odnowy zabytkowych pomników znajdujących się na naszym cmentarzu. W 2022 r. odnowiona została figura Matki Bożej tzw. Cygańskiej, żeliwny krzyż z tablicą z 1863 r. W 2023 r. odnowiono i zabezpieczono figurę anioła przy grobie Ludmiły Jodko-Narkiewicz oraz pomnik nagrobny ks. Marcina Zawojowicza
  z 1840 r. wraz z rekonstrukcja krzyża. Na 2024 r. planowane są dalsze prace.
 4. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach.
 5. Już dziś informujemy, że we wtorek 31 października odbędzie się Proszowicka Noc Świętych, czyli czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych. Prosimy, aby dzieci przebrały się za świętych. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
 6. Od 26 października – 02 listopadaobowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 7. Prosimy o położenie akcentu na stronę duchową uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Odnówmy w sobie łaskę uświęcającą, która pozwoli nam w Oktawie Wszystkich Świętych poprzez Komunię Świętą ofiarować za naszych zmarłych odpust zupełny, wyprowadzając tym samym jedną osobę zmarłą z czyśćca i pomóc osiągnąć dar Nieba.
 8. W sobotę 25 listopada organizujemy wyjazd na jarmark Bożonarodzeniowy do Wiednia. W programie Msza św. na wzgórzu Kahlemberg, zwiedzanie miasta i udział w jarmarku. Zapisy wraz z zaliczą 100 zł w zakrystii.
 9. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia miesięcznik „Trwajcie w miłości, srebrne łańcuszki oraz kalendarze rolnicze i misyjne na 2024 r.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w sobotę św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.