Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu (02.04.2017)

Dzisiaj:

rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przewodzi im ks. Tomasz Atłas. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w środę, 5 kwietnia od godz. 6.30 – 12.30 z przerwą o godz. 10.00 i od 15.30 – 19.00 z przerwą o godz. 17.00. Przy wyjściu z kościoła znajdują się propozycje rachunku sumienia. W związku z rekolekcjami kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek.

– rozpoczyna posługę duszpasterską w ramach pomocy w naszej parafii ks. Andrzej Jankoski.

– w tygodniku „Gość Niedzielny: „Co można zrobić z cierpieniem? Cierpienie można ofiarować jako zadośćuczynienie za grzechy – Maryja w Fatimie prosi o przyjęcie cierpienia” oraz „Zabójczy wieloryb? O niebezpiecznej grze internetowej – rzeczywiste niebezpieczeństwo czy psychoza wywołana przez media?”.

– w tygodniku „Niedziela: „Dom, którego już nikt nie pilnuje – Europa sparaliżowana terroryzmem” oraz „Osamotnieni, ale nie samotni – 12 lat temu zmarł Jan Paweł II”.

W tym tygodniu:

  1. Czuwanie modlitewne naszego dekanatu na Jasnej Górze z 4/5 kwietnia (tj. z wtorku na środę). Wyjazd we wtorek o godz. 18.30 z Rynku, powrót w środę ok. godz. 6.30. Początek czuwania na Jasnej Górze o godz. 21.30, zakończenie o 4.30. Zapisy w zakrystii.
  2. I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po południu Jerycho Różańcowe o godz. 17.00 według porządku: Radio Maryja, Siostry Różańcowe, Odnowa w Duchu św. i Arcybractwo Straży Honorowej. W piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź po południu od godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. Po Mszy św. droga krzyżowa ulicami naszego miasta, jako jedyna w tym dniu. Trasa jak w ubiegłych latach. Do niesienia krzyża zapraszamy przedstawicieli różnych stanów i wspólnot, kolejność niesienia w gablocie.
  3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy ostatni okres Wielkiego Postu. Wprowadzeniem w ten czas będzie Pasja – opis Męki Pańskiej, wykonana przez  nasz chór parafialny podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 18.00. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy Św., a uroczysta procesja z palmami wyruszy o godz.10.30 sprzed kościoła Trójcy Św.
  4. W dniach 24/25 marca 2017 r. Zespół Placówek Caritas przeprowadził Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, POMAGAM!”. Kolejny już raz życzliwość ludzi wrażliwego serca  pozwala na nowo uwierzyć w siłę dobra, które się opłaca. Zebrano ponad 1600 kg produktów, z których placówka Caritas przygotuje świąteczne paczki dla wielodzietnych i najuboższych rodzin z naszego regionu. Wolontariuszom z Gimnazjum w Proszowicach i Nowego Brzeska oraz z Zespołu Szkół Bartosza Głowackiego składamy podziękowania. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę kierownictwa i pracowników sklepów: BIEDRONKA, PALEO i EURO. Udzielone dobro niech powraca stokrotnie.
  5. Przy ołtarzu Matki Bożej Księga Trzeźwości, natomiast przy ołtarzu św. Anny Księga Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w krąg modlitwy.
  6. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
  7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w Wielki Poniedziałek o godz. 19.00 w budynku plebanii.
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:

+ Stanisława Kozerę,
+ Jana Jędrychowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00,
+ Andrzeja Nowaka, którego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00,
+ Helenę Bucką, której pogrzeb w środę o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.