Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie (28.05.2017)

 

Dzisiaj:

– w imieniu sióstr sercanek dziękujemy za hojny dar serca na rzecz remontu bursy dla dziewcząt.

– obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Kowary, Jakubowice, Szreniawa i Szklana. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.

– mieszkańcom Górki Stogniowskiej, Stogniowic, Opatkowic i Szczytnik za dar serca z racji poświęcenia pól w ubiegłą niedzielę składamy wyrazy podziękowania.

– bliskie spotkania ze sztuką: „Piękne Madonny, śliczne anioły” – wernisaż malarstwa  z możliwością zakupu w Centrum Kultury i Wypoczynku w godz. 9.00 – 14.00 i od 16.00 – 19.00.

– muzyka to część każdego z nas. To niepowtarzalne zjawisko, które trwa od wieków – dzisiaj jest kilka kroków stąd – w ogrodzie biblijnym o godz. 17.00 – koncert wokalno-instrumentalny najpiękniejszych melodii świata w wykonaniu artystów nie tylko polskich scen. A dla dzieci – by pomysły z głowy wyszłymalowane kredką kwiaty dla mamy i taty. Wszystko to jest  w Caritasie i w południe zaczyna się. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

– spotkanie członków Straży Honorowej w Sali wikariatu o godz. 13.45.

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Tak mówi Koran. Jakie są źródła przemocy w islamie i dlaczego islam nie jest religią pokoju”.

– w tygodniku „Niedziela”: „Idź i kochaj. Zbliża się kolejne spotkanie na Lednicy” oraz „Opinia Salonu mnie nie interesuje – wywiad z abp. Henrykiem Hoserem”. Zachęcamy do lektury.

W tym tygodniu:

 1. Spotkanie formacyjne członków i sympatyków Kół Żywego Różańca w sali wikariatu w ostatni wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej.
 2. W poniedziałek i w piątek o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 3. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec związany z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.
 4. I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek Jerycho Różańcowe o godz. 17.00 według porządku: Odnowa w Duchu św., Siostry Różańcowe, Arcybractwo Straży Honorowej i Radio Maryja. W piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.  za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. Wyjazd na czuwanie                   I piątku do Mogiły o godz. 18.30 sprzed kościoła. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP i odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 5. Wigilia – czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego w sobotę, 3 czerwca. Początek o godz. 20.00. O godz. 22.00 Msza św. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego sakramentu, o godz. 8.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych naszej parafii i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W najbliższą niedzielę obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Jazdowiczki, ul. Leśna. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45. O godz. 16.00 poświęcenie pól przy kościele św. Trójcy.
 8. Na corocznym spotkaniu młodych nad Jeziorem Lednickim spodziewanych jest 100 tys. młodych. Z naszego dekanatu zgłosiło się 40 osób. Mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd, dlatego kierujemy zachętę do młodych, by wzięli udział w tym wydarzeniu. Całościowy
 9. koszt wyjazdu: 80 zł. Wyjazd z Rynku w nocy z 2/3 czerwca (z piątku na sobotę) o godzinie 01:00. Powrót planowany jest na 4 czerwca (niedziela) w godzinach porannych. Osoby niepełnoletnie są zobowiązane do dostarczenia do 31 maja pisemnej zgody rodziców na wyjazd. Formularz można pobrać z naszej strony parafialnej. Zapisy i informacje  u ks. Adriana.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu spotkań nad Lednicą w środę 31 maja o godz. 19.30. Zapraszamy nie tylko uczestników wyjazdu, ale każdego komu w sercu młodość gra
 11. ogólnopolska pielgrzymka Straży Honorowej do Częstochowy odbędzie się 17 czerwca br. Jest organizowany wyjazd z naszej parafii i dekanatu. Zapisy w dzwonnicy lub zakrystii do 13 czerwca.
 12. Uprzejmie dziękujemy za okazywaną życzliwość i zrozumienie wobec prac związanych z inwentaryzacją cmentarza. Deklaracje dysponenta grobu należy składać do końca czerwca br.
 13. Dyrektor Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach zachęca gimnazjalistów do kontynuowania nauki w tutejszym Zespole Szkół: w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz w Branżowej Szkole pierwszego stopnia. Pełny zakres oferty dostępny na stronie internetowej szkoły i na plakacie.
 14. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych ogłasza konkurs plastyczny pt.: „Twórczość bez barier – poznajcie nas lepiej”. Pełne informacje na stronie internetowej PCPR Proszowice.
 15. Burmistrz Gminy Proszowice za naszym pośrednictwem informuje, że do 31 maja można zgłaszać uczestnictwo w programie odnawialnych źródeł energii licząc na 60% dofinansowania. Pełne informacje w Urzędzie Gminy.
 16. „Oddaj z kości dar miłości” – Charytatywny Piknik Rodzinny na boisku szkolnym w Klimontowie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Więcej informacji na plakatach.
 17. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – 29 maja – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę
 • w środę – 31 maja – święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w czwartek – 1 czerwca – św. Justyna, męczennika
 • w sobotę – 3 czerwca – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Jana Nowińskiego,
  + Henryka Dybała,
  + Mieczysława Nowaka,
  + Andrzeja Natkańca, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…