Ogłoszenia Duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła (15.07.2018)

 

 1. Dzisiaj:
 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Zaplanowane na lata 2018-2020 prace przy alei na cmentarzu zostały zakończone zdecydowanie wcześniej. W najbliższym czasie przystępujemy do kolejnego etapu prac przy kościele św. Trójcy. Jest również tworzona dokumentacja architektoniczno-konserwatorska w kaplicy w Górce Stogniowskiej. Dziękujemy za okazywaną życzliwość.

 

W tym tygodniu:

 1. W sobotę 21 lipca 2018 r. odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 9.30 z Rynku.

W najbliższą niedzielę:

 1. „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców oraz przyjaciół misji do udziału w akcji „Św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów mechanicznych wokół Rynku po Mszach św.
 2. XXXVII Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się od 05-13 sierpnia.
  Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
  Karty zgłoszenia na pielgrzymkę są w zakrystii.
 3. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: „Po pierwsze miłość” – o wartości małżeństwa i rodziny;
  – w “Gościu Niedzielnym”: „Moja zbroja – Jaka moc tkwi w szkaplerzu? Co obiecała Maryja tym, którzy będą z wiarą nosić na sobie te dwa kawałeczki sukna?”
 4. Wspominamy:

– w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel,
– w piątek – św. Czesława, prezbitera.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Annę Bożek,
  + Dariusza Miernika,
  + Władysława Opozdę.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.