Ogłoszenia parafialne III niedzieli Wielkiego Postu (12.03.2023)

Dzisiaj:

 • bp Jan Piotrowski, łącząc się solidarnie z oświadczeniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi Metropolity Krakowskiego kard. Karola Wojtyły, ubolewa nad niewybrednymi i pełnymi nienawiści atakami na osobę św. Jana Pawła II. W tej sytuacji stawia pytanie, nie tyle kto to robi, ile, dlaczego tak robi. W klimacie takich zachowań prosi o modlitwę za prześladowców św. Jana Pawła II; tekst oświadczenia na stronie internetowej; 
 • dzisiaj, 12 dnia miesiąca, modlimy się za wstawiennictwem naszego Rodaka, bł. ks. Józefa Pawłowskiego;
 • rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Krzysztof Wieliczko, paulin;
 • rekolekcje będą trwały do środy 15 marca włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałeki wtorek o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W środę 15 marca Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 9.00, 11.00 – z udzieleniem sakramentu Naszczenia Chorych, o godz. 16.00 i 18.00;
 • we wtorek i środę ofiary na tace będą naszym podziękowaniem za posługę rekolekcyjną;
 • w poniedziałek i wtorek są spowiedzi w dekanacie (Sierosławice i Kościelec). W związku z tym, i z brakiem odpowiedniej liczby kapłanów w parafii nie mamy możliwości służyć w konfesjonale w te dni, jak i dzisiaj. Spowiedź będzie w środę 15 marca pół godziny przed każdą Mszą św. z wyjątkiem godz. 6.30, i od tego czasu służyć będziemy w konfesjonale do Wielkiej Środy, do 5 kwietnia włącznie, ale nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę;
 • w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie kwestują przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym opiekę znajdują niejednokrotnie nasi bliscy.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek kancelaria parafialna nieczynna.
 2. W piątek 17 marca czuwanie Margaretek w klasztorze sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Wyjazd o godz. 18.20 sprzed kościoła
 3. W zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji. 
 4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy.
 5. W środę 22 marca zapraszamy do udziału w wyjazdowo-plenerowej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 15.00 do Nowej Słupi, a stamtąd dawnym traktem królewskim na szczyt Świętego Krzyża. W Sanktuarium Msza św., błogosławieństwo Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do niedzieli włącznie. Informacje u ks. Tomasza. Wypraszamy dobre owoce rekolekcji parafialnych. Koszt udziału to koszt przejazdu autokarem.
 6. W Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia, odwiedzimy chorych z Komunią św. Chorych zgłaszamy w zakrystii do końca marca.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w niej m. in.
  – w “Niedzieli”: Małżeństwo z niewierzącym.
  – w “Gościu Niedzielnym”: O świętych papieżach XX w.
 8. Wspominany w liturgii tego tygodnia:

– w piątek św. Patryka;

– w sobotę św. Cyryla Jerozolimskiego;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia                                                                                             

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisławę Praszkiewicz, Mariana Pawłowskiego, Stanisława Szopę, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00, Władysława Dobosza, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za zmarłych, prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu, zarówno w tych jak i w innych przypadkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Modlitwa za wstawiennictwem bł. ks. Józefa Pawłowskiego:

„Wszechmogący Wieczny Boże! Dzięki Ci składamy za dar życia i świętości naszego Rodaka błogosławionego Józefa z grona 108 męczenników czasu II wojny światowej. Kierujemy dziś wzrok i serce ku błogosławionemu księdzu Józefowi, wspaniałemu wychowawcy młodzieży i nade wszystko wychowawcy całych pokoleń kapłańskich. Ku temu, który potrafił być wobec młodych prawdziwym i dobrym ojcem. Polecamy Ci Boże wszystkie rodziny naszej parafii. Niech dzięki wstawiennictwu naszego Błogosławionego będą domowymi ogniskami, w których płonie ogień miłości do Ciebie i każdego człowieka. Niech będą prawdziwą szkołą życia, szkołą pięknego człowieczeństwa, kuźnią charakterów i miejscem odkrywania tych wartości ducha, bez których życie ludzkie jest puste, nijakie i złe. Naucz nas Panie, że życie wtedy ma sens jeżeli odkrywamy swoje powołanie i konsekwentnie je realizujemy, że niemożliwe jest dobre życie bez ducha ofiary i poświęcenia. Daj Panie siłę i Twoją moc, aby świadectwo nasze było zawsze czytelne, abyśmy promieniowali blaskiem Twojej światłości i innym ukazywali, że Pan Bóg jest dobry. Przez orędownictwo naszego Błogosławionego, syna ziemi proszowskiej, prosimy Cię Panie o błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej, wszelkich naszych dobrych poczynań i zamiarów. Prosimy Cię, obdarz błogosławionego księdza Józefa pełną chwałą ołtarzy. Amen.”