Ogłoszenia parafialne IV niedzieli Wielkiego Postu (19.03.2023)

Dzisiaj:

 • s. Benedykta z hospicjum w Miechowie składa podziękowanie za hojny dar serca podczas kwesty „Pola nadziei”;
 • również o. Krzysztof, który szczęśliwie wrócił do Rzymu, dziękuje za modlitwę i życzliwość wszystkim, którzy brali udział w wielkopostnych rekolekcjach parafialnych;
 • spowiedź każdego dnia podczas Mszy św. do Wielkiej Środy, tj. do 5 kwietnia włącznie. Korzystajmy z tej sposobności i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą;
 • Zespół Placówek Caritas dziękuje ofiarodawcom, kierownictwu i pracownikom sklepu PALEO, LEWIATAN, BIEDRONKA i EURO oraz wolontariuszom za życzliwość i pomoc w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności: „Tak, POMAGAM!”. Zebrano ponad 1100 kg produktów;
 • prosimy nie opierać krzeseł o ściany czy grzejniki.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 2. W środę 22 marca wyjazdowo-plenerowa Droga Krzyżowa na Święty Krzyż. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 15.00. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii. Wypraszamy dobre owoce rekolekcji parafialnych. Koszt udziału to koszt przejazdu autokarem.
 3. Spotkania rekolekcyjne dla uczniów SP nr 1, SP nr 2 i SP ze Szczytnik oraz Zespołu Szkół Bartosza Głowackiego odbędą się w kościele we środę, czwartek i piątek:

– o godz. 9.00 uczniowie SP nr 1, SP nr 2 klasy 4-6 i SP Szczytniki;

– o godz. 10.30 uczniowie SP nr 1 i SP nr 2 klasy 7-8;

– o godz. 12.00 uczniowie Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego.

W piątek Msza św. w intencji uczniów nauczycieli i dyrekcji szkół:

– o godz. 9.00 SP nr 1 i SP Szczytniki;

– o godz. 10.30 SP nr 2;

– o godz. 12.00 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego;

 1. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. W tym dniu podejmujemy modlitwę w obronie życia. Księga Adopcji Duchowej przy ołtarzu św. Anny.
 2. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz Centrum Kultury w Proszowicach zapraszają wszystkich mieszkańców na Proszowicki Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 marca, od godziny 9.00 do 14.00 na Rynku w Proszowicach.
 3. W zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji.
 4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, nowy numer „Trwajcie w miłości”, pamiątki do chrztu, kartki wielkanocne.
 5. W Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia, odwiedzimy chorych z Komunią św. Chorych zgłaszamy w zakrystii do końca marca.                                                                       
 6. W dniach od 26 czerwca do 5 lipca organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch. W planie pielgrzymki m.in. Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting (Niemcy – w Bawarii);  nawiedziny obozu w Dachau, miejsca męczeńskiej śmierci naszego Rodaka bł. ks. Józefa Pawłowskiego; przejazd przez Alpy do Włoch, gdzie odwiedzimy:  Sankt. MB zawieszone na skale w okolicach Jeziora Garda; Trydent, Sirmione, Orvieto – z jedną z najpiękniejszych włoskich katedr związaną z cudem eucharystycznym; Rzym i Watykan oraz Neapol – z miejscem związanym z ks. Dolindo, Pompeje z Sanktuarium MB i wykopaliskami, Salerno i piękne wybrzeże Amalfi; Asyż – związany ze św. Franciszkiem, św. Klarą, a ostatnio z bł. Carlem Acutisem oraz Casię – związaną ze św. Ritą.  Będzie również  odpoczynek nad Adriatykiem. Zapisy od dziś w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach i na stronie parafii. Wszystkich Informacji na temat pielgrzymki udziela ks. Tomasz. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w niej m. in.
  – w “Niedzieli”: Jaki jest mechanizm perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka?
  – w “Gościu Niedzielnym”: SB-cy nie mogą decydować o świętości.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia                                                                                   

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Czesława Tkaczyka, Edwarda Kruka, Jadwigę Kubik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.