PIELGRZYMKA DO WŁOCH z PARAFII PROSZOWICE

25.06 – 05.07.2023

 

PIELGRZYMKA DO WŁOCH z PARAFII PROSZOWICE – 25.06 – 05.07.2023

 

  • 25/26.06. Dzień 0/1-szy

Wyjazd z Proszowic ok. godz. 23.00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Altötting (Niemcy – Bawaria). Nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny. Przejazd do DACHAU  – zwiedzanie obozu –  miejsca męczeńskiej śmierci naszego Rodaka – bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice INSBRUCKA.

  • 27.06 Dzień 2-gi

Śniadanie. Przejazd do TRYDENTU (Włochy): zwiedzanie starówki, m. innymi plac katedralny (Piazza del Duomo) – malowniczy plac w centrum miasta, na środku którego stoi fontanna Neptuna z 1767 roku, Katedra św. Wergiliusza (Catedrale di San Vergilo) – wybudowana na przełomie XII i XIII na podwalinach starego kościoła, w którym spoczywają relikwie św. Wergiliusza; zamek Buonconsiglio – będący dawną siedzibą biskupów, którzy przyjechali na Sobór trydencki w latach 1545-1563. Kolejny punkt to SPIAZZI   – miejscowość, z której można dojść do Sanktuarium MADONNA DELLA CORONA – pięknie położone Sanktuarium „przyczepione” do skał, niedaleko Jeziora Garda.  Przejazd na obiadokolacja i nocleg.

  • 28.06. Dzień 3-ci

 Śniadanie. Przejazd  do SIRMIONE , nad jezioro Garda. Zwiedzanie miasteczka, rejs po jeziorze Garda, wypoczynek.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Chianciano Terme .

  • 29.06. Dzień 4-ty

Śniadanie. Przejazd do ORVIETO . Nawiedzenie Katedry, Kaplica Korporału (relikwia Krwi  Pańskiej po cudzie w Bolsenie), studnia św. Patryka. Przejazd do RZYMU. Spacer przez Rzym barokowy i antyczny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

  • 30.06. Dzień 5-ty

Śniadanie. WATYKAN; Bazylika i Plac św. Piotra. Modlitwa indywidualna przy grobie  św. Jana Pawła II, Zamek Anioła, Plac Navony, Panteon, Plac Wenecki. Bazylika  Santa Maria Maggiore, LATERAN (bazylika św. Janów na Lateranie, Święte Schody, Baptysterium), Bazylika św. Pawła za Murami. Obiadokolacja, nocleg.

  • 01.07. Dzień 6-ty

Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU. Nawiedzenie kościoła św. Józefa i Matki Bożej z Lourdes z grobem ks. Dolindo Ruotolo. Przejazd do POMPEI: Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Zwiedzanie wykopalisk w Pompejach. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

  • 02.07. Dzień 7-my

Śniadanie. Wyjazd do SALERNO; starówka z katedrą pw. św. Mateusza Ewangelisty (w krypcie relikwie świętego), przepłyniecie statkiem do perły Kalabrii – AMALFI; Katedra św. Andrzeja Apostoła. Czas wolny. Powrót do SALERNO. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

  • 03.07. Dzień 8-my

Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary. Grób bł. Carla Acutisa. Przejazd do CASI . Nawiedzenie Bazyliki św. Rity Obiadokolacja, nocleg w Casi.

04.07. Dzień 9-ty

Śniadanie. Przejazd nad Adriatyk. Wypoczynek – plażowanie.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

05.07. Dzień 10–ty

Śniadanie. Przejazd do kraju.

CENA: 3690 PLN + (koszty programowe)

Cena zawiera:

* przejazd autokarem, opłaty drogowe, wjazdowe, parkingi

* rejs statkiem po Jeziorze Garda i do Amalfi

* zakwaterowanie w hotelach ***(pokoje 2,3 os. z łazienkami )

* 9 śniadania wzmocnione , napoje do śniadania (kawa, herbata, sok, woda)

* 9 obiadokolacji  3 –  daniowych , woda w cenie

* ubezpieczenie KL i NNW

* opieka pilota

* opieka  duchowa  księdza

* podatki należne

Cena nie zawiera:

* dopłata do pokoju 1 os –  160 euro

* taxy klimatycznej płatnej w hotelach (ok.20.00 euro)

* kosztów realizacji programu ( przewodnicy, bilety wstępu, zestawy słuchawkowe ) – 120,00 euro

* obligatoryjnej opłaty 2 x 10,00 zł na  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

*dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych  – 80 zł/os

*dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży 3% wartości imprezy, lub 6% wartości imprezy w przypadku chorób przewlekłych.