Ogłoszenia Duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny (17.04.2017)

Dzisiaj:

składamy serdeczne podziękowania: ks. Krzysztofowi, ks. Adrianowi, p. Beacie, p. Karolowi – organiście, siostrze Sebastianie za prace przy dekoracji kościoła i przygotowanie ciemnicy oraz Bożego grobu.

– zachęcamy do obejrzenia Tryptyków wielkanocnych, które zostały wystawione w nawie Matki Bożej. Stanowią one ubogacenie naszej kultury religijnej i są świadectwem wiary ich autorów.

– składamy wyrazy podziękowania za ofiary złożone na kwiaty i wystrój Ciemnicy oraz Grobu Bożego.

– słowa wdzięczności kierujemy do dzieci, ministrantów, scholii młodzieżowej, młodzieży, wspólnot modlitewnych, chóru parafialnego prowadzonemu przez p. Wojciecha, za przygotowane adoracje – chórowi i solistom szczególnie za śpiewaną Pasję w Niedzielę Palmową. Korzystając z okazji przypominamy, że próby chóru odbywają się w każdy czwartek w budynku wikariatu o godz. 19.00. Każdy głos na wagę altu, sopranu, tenoru czy basu mile słyszany.

– wyrazy wdzięczności składamy druhom OSP z terenu całej parafii za czuwanie przy Grobie Pańskim.

– dziękujemy za życzenia składane tak w Wielki Czwartek, jak i z racji Świąt. Słowa podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji szkół, władz samorządowych, stowarzyszeń, instytucji i osób indywidualnych. Zapewniamy o naszej modlitwie, wdzięczności i życzliwości.

– Zespól Placówek Caritas składa serdeczne podziękowania panu Burmistrzowi, ks. proboszczowi oraz mieszkańcom naszej parafii za przekazanie środków finansowych oraz podzielenie się „święconką” z potrzebującymi. Pomoc świąteczną otrzymało 420 osób.

– dziękujemy za ofiary dnia dzisiejszego przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

 

W tym tygodniu:

  1. Kancelaria czynna tylko w środę i w czwartek.
  2. Odbiór strojów komunijnych w sali wikariatu w piątek o godz. 17.00.
  3. W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci przyniosły i złożyły w darze ołtarza te skarbonki, do których składały ofiary przez cały Wielki Post. Dar przeznaczony zostanie na pomoc w zorganizowaniu wakacji przez Zespół Placówek Caritas.
  4. Również w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w kaplicy na cmentarzu różaniec w intencji zmarłych, a o godz. 16.00 Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zwracamy się z prośbą o zadbanie o czystość i porządek wokół grobów naszych najbliższych.