Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna (07.05.2017)

Dzisiaj:

– składamy wyrazy wdzięczności wobec każdej i każdego z Was za ofiary składane na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Szczodrość Waszych serc pozwala z nadzieją planować prace wpisujące się w ciągłość historii parafii i miasta

– Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele parafialnym po Mszy św. popołudniowej. W kościele Trójcy Świętej w dni powszednie o godz. 6.00.

– obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów w Górce Jaklińskiej, Łaganówie, Makocicach i Gniazdowicach.

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Ciało w niebie. Czy możemy sobie wyobrazić zmartwychwstanie ciała?“.

– w tygodniku „Niedziela”: „Ale robotników mało… Tydzień Modlitw o Powołania”.

W tym tygodniu:

 1. W sobotę Msza św. w intencji strażaków o godz. 12.00 w ramach powiatowych obchodów dnia strażaka.
 2. Również w najbliższą sobotę, 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Pierwszemu przewodniczył będzie ks. prof. KUL, Przemysław Kantyka. Oprawę i przygotowanie nabożeństwa powierzamy mieszkańcom ul. 3 Maja, zarówno z domów jednorodzinnych, jak i bloków.
 3. W przyszłą niedzielę związku z uroczystością I komunii świętej msze św. w kościele parafialnym  o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 12.30 i o 18.00.
 4. Przygotowania dla rodziców i dzieci do I Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu: dla grupy I    w poniedziałek o godz. 15.30, dla grupy II we wtorek o godz. 15.30. Spowiedź przed I komunią św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych: dla grupy I w czwartek o godz. 17.00 i dla II grupy w piątek  o godz. 17.00.
 5. Adrian i ks. Krzysztof organizują wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na polach Lednickich, 3 czerwca br. Zapisy i informacje u księży odpowiedzialnych.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 20 maja. Wyjazd o 6:30 zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Koszt 40 zł.
 7. Prosimy o uzupełnianie treści intencji mszalnych do wcześniej zgłoszonych rezerwacji.
 8. Uprzejmie prosimy o wypełnianie deklaracji dysponenta grobu, którą można odebrać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub pobrać ze strony internetowej parafii (https://parafiaproszowice.com.pl/) w zakładce „Cmentarz”. Wypełnione deklaracje należy złożyć do końca czerwca br. w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia, w zakrystii lub do pojemnika przy ołtarzu Matki Bożej.
 9. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – 8 maja – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Jana Soczewicę, Zenona Zająca, Józefa Chuchmacza, Stanisława Tomaszkiewicza, Zofię Świdzińską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…