Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna (30.04.2017)

 

Dzisiaj:

spotkanie członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 13.45 w sali wikariatu.

rozpoczyna się Tydzień Biblijny, przeżywany w Kościele w Polsce pod hasłem ,,Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Jego celem jest stworzenie wierzącym okazji do częstszego sięgania do źródła  –  do Słowa Bożego, które dane jest człowiekowi  do poznania Prawdy o Bogu i o nim samym. Święty Hieronim, starożytny badacz i tłumacz Pisma św., twierdził, że ,,nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.  Nasza wspólnota parafialna włączy się w obchody tego Tygodnia przez wspólne czytanie Listu do Galatów, które będzie jutro, tj. w  poniedziałek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się wspólnie Słowem Bożym, szczególnie wspólnoty naszej parafii: Arcybractwo Straży Honorowej Serca Jezusowego, Siostry Różańcowe, młodych, kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Oprawę tego nabożeństwa przygotowuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Weź i czytaj. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego“.

– w tygodniku „Niedziela”: „Kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy – wywiad z ks. prof. Henrykiem Witczykiem”.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele parafialnym po Mszy św. popołudniowej. W kościele Trójcy Świętej w dni powszednie o godz. 6.00 Msza św., a po niej majówka. Pielęgnujmy również piękny zwyczaj spotykania się na wieczorne majówki przy przyozdobionych figurach, krzyżach i kapliczkach.
 2. W środę, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 16.00 w kościele Trójcy Świętej uroczysta Eucharystię w intencji Ojczyzny, władz Samorządowych.
 3. Również w środę, 3 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.30 modlić się będziemy o dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla tegorocznych maturzystów.
 4. I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek po południu Jerycho Różańcowe o godz. 17.00 według porządku: Radio Maryja, Siostry Różańcowe, Odnowa w Duchu św. i Arcybractwo Straży Honorowej. W piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź po południu od godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego sakramentu, o godz. 8.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych naszej parafii, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Również w najbliższą niedzielę, 7 maja, o godz. 11.00 rocznica I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci świętujących swoją rocznicę w piątek od godz. 16.30.
 7. W sobotę, 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Oprawę i przygotowanie nabożeństw powierzamy mieszkańcom miasta Proszowic. Z prośbą o przygotowanie pierwszego nabożeństwa zwracamy się do mieszkańców 3 Maja, zarówno z domów jednorodzinnych, jak i z bloków.
 8. W najbliższą niedzielę chcemy rozpocząć obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00: Górka Jaklińska, Łaganów, Makocice i Gniazdowice. Prosimy o pojazdy  na godz. 14.45.
 9. Adrian i ks. Krzysztof organizują wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na polach Lednickich, 3 czerwca br. Zapisy i informacje u księży odpowiedzialnych.
 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 20 maja. Wyjazd o 6:30 zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Koszt 40 zł.
 11. Prosimy o uzupełnianie treści intencji mszalnych do wcześniej zgłoszonych rezerwacji oraz o odnoszenie krzeseł na właściwe miejsce i nieopieranie ich o ściany czy grzejniki.
 12. Uprzejmie prosimy o wypełnianie deklaracji dysponenta grobu, którą można odebrać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub pobrać ze strony internetowej parafii (https://parafiaproszowice.com.pl/) w zakładce „Cmentarz”. Wypełnione deklaracje należy złożyć do końca czerwca br. w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia, w zakrystii lub do specjalnych pojemników (będą od przyszłej niedzieli) przy ołtarzu Matki Bożej.
 13. Skarbonki jałmużny wielkopostnej, w liczbie 21, składane w ubiegłą niedzielę przy figurze św. Antoniego z przeznaczeniem na pomoc w zorganizowaniu wakacji przez Zespół Placówek Caritas zostały tej placówce przekazane. Według protokołu przekazania policzona kwota wynosi 589 zł. W imieniu Caritas serdecznie dziękujemy.
 14. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – 1 maja – św. Józefa Robotnika
 • we wtorek – 2 maja – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • w środę – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski
 • w czwartek – 4 maja – św. Floriana, męczennika
 • w sobotę – 6 maja – świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 1. Solenizantom tygodnia, a nade wszystko druhom strażakom z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej parafii i druhom ze straży zawodowej składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i opieki św. Floriana. Msza św. w intencji strażaków odbędzie się 13 maja o godz. 12.00 w ramach powiatowych obchodów dnia strażaka.