Zaproszenie na XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000

Nad Jeziorem Lednickim każdego roku gromadzą się rzesze młodych ludzi. To wydarzenie cieszyło się zawsze ogromnym zainteresowaniem również wśród młodych naszej parafii. W tym roku chcielibyśmy po raz kolejny wspólnie wziąć udział w tym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału tegorocznej Lednicy.
W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej w godzinach jej urzędowania będą zbierane zapisy do 20 maja. Opłata wpisowa wynosi 30 zł. Wjazd planowany jest na 2–3 czerwca.

Warto zaczerpnąć z tego, co stanowi siłę tych spotkań zapoczątkowanych przez charyzmatycznego dominikanina o. Jana Górę, którą jest żywa wiara młodych ludzi, którzy dostrzegli w Ewangelii receptę na dobre i szczęśliwe życie.
Na spotkaniach w Lednicy gromadzą się ci, którzy wybierają Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Na stronie internetowej Lednicy tak oto mówią o sobie ci, którzy tworzą to spotkanie:
,,Ten Wybór [wybór Chrystusa jako Pana i Zbawiciela] określa nas, nasze działania, nasze życie. Staramy się żyć dla Chrystusa i nieść Go innym. Z tym Wyborem na ustach i w sercach weszliśmy w III tysiąclecie chrześcijaństwa i chcemy iść dalej. To nie jest Wybór łatwy i prosty do wykonania. Każdy z nas się jakoś gubi, ale staramy się żyć lepiej.”

Więcej informacji o samym wydarzeniu na stronie: http://www.lednica2000.pl/spotkania-lednica-2000/

ks. Krzysztof Cebula
ks.  Adrian Stępień