Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego (23.04.2017)

 

Dzisiaj:

 – obok figury św. Antoniego składamy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej.

– w niedzielę Miłosierdzia, która jest Świętem Patronalnym Caritas, rozpoczynamy w Kościele w Polsce 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Idźcie i głoście”. Zapalając światło wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej lub wrzucając ofiarę do skarbony przy figurze św. Antoniego, wspieramy naszych braci w wierze w Syrii.

– w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach o godz. 12.15 teatrzyk dla dzieci pt. „Na wozie”.

– o godz. 15.30 w kaplicy na cmentarzu różaniec w intencji zmarłych, a o godz. 16.00 Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

– Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice zaprasza mieszkańców na II Piknik Ekologiczny  i związane z nim spotkanie dotyczące odnawialnych źródeł energii. Piknik o godz. 14.00 na płycie Rynku, spotkanie o godz. 16.15 w Centrum Kultury i Wypoczynku. Drugie tego typu spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice 4 maja o godz. 18.00.

– w Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie otwarcie wystawy i koncert o godz. 16.00.

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Kto ty jesteś? Nie pamiętam. Duchowy alzheimer Europy. Starcie cywilizacji. Europa albo przekaże pamięć o swoich korzeniach, albo zniknie“.

W cenie numeru film pt. „Zmartwychwstały”. Epicka opowieść biblijna przedstawiona  z punktu widzenia niewierzącego. Clavius – rzymski trybun i jego adiutant Lucius otrzymują zadanie wyjaśnienia tajemnicy tego, co stało się z Jezusem. Ma to położyć kres pogłoskom o zmartwychwstaniu i groźbie rebelii w Jerozolimie.

– w tygodniku „Niedziela”: Poczuliśmy ich obecność – świadectwo o wstawiennictwie św. Zelii i Ludwika Martin, rodzicach św. Tereski

W tym tygodniu:

 1. Krzysztof zaprasza na spotkanie formacyjne członków i sympatyków Kół Żywego Różańca w sali wikariatu w ostatni wtorek miesiąca, tj. 25 kwietnia po Mszy św. wieczornej.
 2. Próba scholii młodzieżowej w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali wikariatu. Natomiast próba scholii dziecięcej w każdy czwartek o 19.00. Również w czwartek spotkania i próby chóru parafialnego. Zapraszamy do dzielenia się talentem swojego głosu.
 3. Podejmując wezwanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to nasza – wynikająca z wiary – duchowa odpowiedzialność za tych, którzy przeżywają trudności i kryzys w swoim małżeństwie lub może doświadczyli rozwodu, a w swoim sercu chcą naprawy swojego małżeństwa. Po nowennie modlitwa adoracyjna.
 4. Przygotowanie do sakramentu chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia o godz. 19.00 w budynku wikariatu.
 5. 29 kwietnia 2017 roku, w sobotę, w Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie odbędzie się spotkanie modlitewne pod hasłem „Odkryjmy na nowo oblicze Chrystusa”. Centralnym punktem będzie Eucharystia o godz. 15.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Zachęcamy do udziału.
 6. Przy parkingu parafialnym obok cmentarza i w pobliżu bramy wjazdowej zostały umieszczone tablice informujące, że teren parkingu przeznaczony jest przede wszystkim dla uczestników uroczystości pogrzebowych i osób nawiedzających groby swoich bliskich zmarłych. Kierowców i właścicieli pojazdów prosimy o stosowanie się do tej informacji. Kolejnym etapem będzie montaż szlabanów, otwartych w określonych na tablicach godzinach.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 8. Spotkanie członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia o godz. 13.45 w sali wikariatu.
 9. Informacja o inwentaryzacji cmentarza.
 10. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – 24 kwietnia – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski
 • we wtorek – 25 kwietnia – św. Marka, ewangelistę
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask.