Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna (14.05.2017)

Dzisiaj:

– dziękujemy mieszkańcom ul. 3 Maja za oprawę, przygotowanie i ofiarę z racji nabożeństwa fatimskiego. Do kolejnego, 13 czerwca, zapraszamy mieszkańców ul. Kościuszki, ul. Biechońskiego, ul. Dębowiec, ul. Jagiełły, ul. Kosynierów, ul. Źródlanej i ul. Podgórze.

– bezpłatne porady prawne w budynku wikariatu w godz. 12.30 – 15.00. Wejście po schodach od ul. 3 maja.

– uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach przystępujących do Stołu Pańskiego.

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Centrum świata. Co objawienia fatimskie sprzed 100 lat mają dziś do powiedzenia Kościołowi i światu?“.

– w tygodniku „Niedziela”: „Władysław Reymont. Długa droga do Nobla ”.

 

W tym tygodniu:

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 20 maja. Wyjazd o 6:30 zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Koszt 40 zł.
 2. Adrian i ks. Krzysztof organizują wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na polach Lednickich, 3 czerwca br. Zapisy i informacje u księży odpowiedzialnych.
 3. W najbliższą niedzielę obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Górka Stogniowska, Stogniowice, Opatkowice i Szczytniki. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45. Z racji poświęcenia pól w ubiegłą niedzielę zostały złożone ofiary: Gniazdowice – 600 zł, Makocice 750 zł, Górka Jaklińska 505 zł i Łaganów 780 zł. Za dar serca mieszkańcom tych miejscowości składamy wyrazy podziękowania.
 4. Prosimy o uzupełnianie treści intencji mszalnych do wcześniej zgłoszonych rezerwacji.
 5. Dziękujemy za zrozumienie wobec prac związanych z inwentaryzacją cmentarza. W dalszym ciągu uprzejmie prosimy o wypełnianie deklaracji dysponenta grobu i złożenie do końca czerwca br. w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub do pojemnika przy ołtarzu Matki Bożej.
 6. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych informuje, że 27 maja br. odbędzie się Zjazd Absolwentów z okazji 45 – lecia powstania szkoły. Szczegółowe informacje znajdują się na jej stronie internetowej.
 7. W przyszłą niedzielę siostry sercanki, prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt, będą prowadzić kwestę. Bursa, by mogła dalej właściwie funkcjonować wymaga remontu. Licząc na nasze wsparcie, siostry już teraz dziękują za każdy gest dobrej woli.
 8. I Komunia św. w 2018 r. będzie w sobotę 12 maja.
 9. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • We wtorek – 16 maja – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:

+ Zofię Świdzińską.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!