Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna (21.05.2017)

Dzisiaj:

– dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci 11 ornatów, które  podkreślają piękno liturgii, a dzieciom – za dar ich serca dla dzieci misji. Złożona ofiara w wysokości 2450 zł. została wpłacona na konto Dzieł Misyjnych.
– siostry sercanki prowadzą kwestę na rzecz remontu bursy dla dziewcząt.
– obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Górka Stogniowska, Stogniowice, Opatkowice i Szczytniki. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.
– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Obcy w obcym świecie – zachód przeżywa rewolucję kulturową. Co mają robić katolicy kiedy stają się mniejszością?“.
– w tygodniku „Niedziela”: „Dzieci na ołtarzach. Kanonizacja dzieci z Fatimy”. Zachęcamy do lektury.

W tym tygodniu:

 1. W najbliższą niedzielę obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Kowary, Jakubowice, Szreniawa i Szklana. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.
 2. W poniedziałek i w piątek o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 3. Spotkanie kandydatów do służby ołtarza w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w sali wikariatu. Zaproszenie kierujemy do chłopców z klas trzecich po pierwszej komunii św. oraz starszych.
 4. Składamy wyrazy podziękowania za życzliwość i zrozumienie wobec prac związanych z inwentaryzacją cmentarza.
 5. Podejmując wezwanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas najbliższej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji tych, którzy przeżywają trudności i kryzys w swoim małżeństwie lub może doświadczyli rozwodu, a w swoim sercu chcą naprawy swojego małżeństwa.
 6. Raz jeszcze informujemy, że I Komunia św. w 2018 r. będzie w sobotę 12 maja.
 7. Co? Festyn z okazji Dnia Dziecka i Mamy. Gdzie? W amfiteatrze. Kiedy? W sobotę 27 maja. Więcej na plakatach.
 8. „Muzyka w różanym ogrodzie”, „Piękne Madonny, śliczne anioły” – koncert i wernisaż malarstwa w niedzielę 28 maja. Zaprasza Zespół Placówek Caritas i Centrum Kultury  w Proszowicach. Szczegóły niebawem.
 9. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w środę – 24 maja – Najświętszą Maryję Pannę, Wspomożycielkę Wiernych
 • w piątek – 26 maja – św. Filipa Nereusza, prezbitera
 1. Solenizantom tygodnia, nade wszystko Mamom z okazji ich święta 26 maja, składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego w ostatnim tygodniu:
  + Ignacego Styk.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.