Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (04.06.2017)

 

Dzisiaj:

– święto patronalne Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Za Ich pracę w szkole i w kościele oraz za dar modlitwy serdecznie dziękujemy. Życzymy Siostrom wszelkich łask Bożych i modlimy się o nowe powołania do Ich Zgromadzenia.

– chcemy pamiętać o Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. Członkom tej Wspólnoty i jej opiekunowi ks. Adrianowi serdecznie dziękujemy za wszelkie dobre inicjatywy i zaangażowaniew życie duchowe Parafii.

– modlimy się za polską wieś i o Boże błogosławieństwo dla rolników i działaczy Ruchu Ludowego.

– obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Jazdowiczki i ul. Leśna. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45. O 16.00 kościół św. Trójcy.

– mieszkańcom Kowar, Szreniawy, Jakubowic i Szklanej za dar serca z racji poświęcenia pól składamy wyrazy podziękowania.

– w Polsce przeżywamy „Dzień Dziękczynienia” za dar świątyni Bożej Opatrzności, która powstaje w Warszawie. Na ten cel w czerwcu palić się będzie światło wdzięczności. W maju ofiary ze światła wdzięczności przekazane zostały Wspólnocie Betlejem z Jaworzna.

– „Oddaj z kości dar miłości” – Charytatywny Piknik Rodzinny na boisku szkolnym  w Klimontowie o godz. 15.00.

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Drożsi od narkotyków – uchodźcy z Afryki to dla niektórych okazja do robienia biznesu” oraz „To nie był zamach. To był koncert. Zarażone polityczną poprawnością media nie potrafiły szczerze mówić o zamachu w Manchesterze”.

– w tygodniku „Niedziela”: „Artysta z talentami na miarę świata – śp. Zbigniew Wodecki”.

 

W tym tygodniu:

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00.
 2. W poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 3. Msza św. w intencji rodziców i świadków kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W niedzielę o godz. 17.30.
 5. Uprzejmie dziękujemy za okazywaną życzliwość i zrozumienie wobec prac związanych z inwentaryzacją cmentarza. Deklaracje dysponenta grobu należy składać do końca czerwca.
 6. W przyszłą niedzielę odpust w kościele św. Trójcy. Msza św. o godz. 16.00.
 7. Również w przyszłą niedzielę bezpłatne porady prawne w budynku wikariatu w godz. 12.30 – 15.00. Wejście po schodach od ul. 3 maja.
 1. 13 czerwca po południu bp Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas trzecich gimnazjum, a przed południem odwiedzi szkoły na terenie naszej parafii.
 2. Również 13 czerwca nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. O oprawę prosimy mieszkańców Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze. Nabożeństwu będzie przewodniczył nasz rodak ks. Miłosz Hołda.
 3. 15 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Msza św. po której wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godz. 11.00 i zakończy się kazaniem w kościółku Trójcy św. Trasa procesji przejdzie ulicami: Rynek, Kościuszki, Kosynierów, Partyzantów. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby grupy modlitewne i osoby indywidualne zadbały o przystrojenie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała w tych samych miejscach co każdego roku.
 4. ogólnopolska pielgrzymka Straży Honorowej do Częstochowy odbędzie się 17 czerwca br. Jest organizowany wyjazd z naszej parafii i dekanatu. Zapisy w dzwonnicy lub zakrystii do 13 czerwca.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. Drobny gest – wielka nadzieja dla p. Agnieszki, jej syna i rodziców. W najbliższą niedzielę odbędzie się kwesta przy wyjściu z kościoła na rzecz Pani Agnieszki Magnes, która mozolnie, krok po kroku, dzień za dniem, z wielką wolą życia i dzięki ludziom dobrego serca wraca do sprawności, na razie minimalnej, ale jest radość i nadzieja początku.
 7. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
 • w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w sobotę – wspomnienie obowiązkowe bł. Bogumiła, biskupa
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Andrzeja Natkańca,
  + Mariana Kuchmacza, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00
  + Jana Hajduka, którego pogrzeb we wtorek o godz. 15.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…