Konkurs „Moja korona i sukienka dla Matki Bożej i jej Syna”

Z okazji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Matki Bożej Częstochowskiej, redakcja „Promyczka Dobra” oraz Klasztor Ojców Paulinów z Jasnej Góry, ogłosili konkurs na artystyczny projekt  korony i sukienki Matki Bożej i Jej Syna  pt. „ Moja korona i sukienka dla Matki Bożej i jej Syna”. Trzeba było zaprojektować i wykonać korony i sukienki dla Matki Bożej i jej Syna. Z naszej szkoły zgłosiło się do konkursu 15 uczniów z klas II , IV i V. Wszystkie prace były bardzo pracochłonne i pięknie wykonane. Technika prześcigała technikę. Były propozycje czysto malarskie, powstałe przy użyciu kredek, pasteli, farb, jak i wykonane z innych mediów artystycznego tworzywa, takich jak bibuła kolorowa, plastelina, cekiny, piasek kolorowy, koraliki, brokat kolorowy, tkaniny, guziki  i wiele innych.

Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami konkursu. Laureaci:  Jakub Caba z kl. II c i Emilia Szopa z kl. IV d w dniu 1 czerwca 2017 r. odebrali swoje nagrody w Częstochowie na Jasnej Górze. Wzięli również udział w imprezie dla dzieci  okazji Dnia Dziecka. Dla nich były przygotowane różne niespodzianki. Uczniowie otrzymali również od O. Przeora z Jasnej Góry specjalne błogosławieństwo dla całej rodziny. Gratulujemy  uczniom i ich rodzicom !

Uczniowie zostali przygotowani do konkursu prze Siostry katechetki. Prace będzie można oglądać przez całe wakacje na zorganizowanych wystawach w Sali Rycerskiej i w Sali Ojca Kordeckiego na Jasnej Górze.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za włączenie się w dzieło uwielbiania Maryi i artystycznej modlitwy do Niej i Jej Syna Jezusa Chrystusa.