Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (11.06.2017)

Dzisiaj:

– drobny gest – wielka nadzieja dla p. Agnieszki, jej syna i rodziców. Kwesta przy wyjściu z kościoła na rzecz Pani Agnieszki Magnes, która mozolnie, krok po kroku, dzień za dniem,  z wielką wolą życia i dzięki ludziom dobrego serca wraca do sprawności, na razie minimalnej, ale jest radość i nadzieja początku.

– odpust w kościele Trójcy św. Msza św. o godz. 16.00.

–  racji poświęcenia pól w ubiegłą niedzielę mieszkańcy Jazdowiczek, ul. Leśnej w Proszowicach oraz uczestnicy nabożeństw w kościele Trójcy Świętej złożyli ofiary, za które  składamy wyrazy podziękowania.

– w tygodniku „Gość Niedzielny”: „Dobry fachowiec, niestety… katolik. Dla niektórych upośledzenia ideologiczne są nie do pokonania i są ważniejsze niż merytoryczna ocena kwalifikacji” oraz „Chemiczny „przyjaciel”. Bp Tadeusz Bronakowski o problemie alkoholowym w Polsce”.

– w tygodniku „Niedziela”: „Boże Ciało, 700-letnia, a nawet dłuższa historia”.

 

W tym tygodniu:

 1. Możliwość spowiedzi dla kandydatów, rodziców i świadków bierzmowania jutro od godz. 16.30.
 2. Również jutro, 12 czerwca modlimy się za przyczyną bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 3. We wtorek o godz. 15.30 bp Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas trzecich gimnazjum, a przed południem odwiedzi szkoły na terenie naszej parafii.
 4. Również we wtorek, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. O oprawę liturgiczną prosimy mieszkańców ul. Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze. Nabożeństwu będzie przewodniczył nasz rodak ks. Miłosz Hołda.
 5. 15 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. po mszy św. o 11.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Bez wątpienia procesja eucharystyczna to ważny element naszego chrześcijańskiego stylu życia, którego bronimy zginając kolana przed Bogiem. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała w tych samych miejscach co każdego roku. Nasz apel kierujemy do przewodniczących osiedli, by zorganizowali grupę osób chętnych do pomocy przy ułożeniu ołtarzy.
 6. Gimnazjum w Proszowicach zaprasza 15 czerwca na festyn rodzinny, podczas którego będzie można wymienić makulaturę i plastikowe butelki na ozdobną roślinę. Początek o godz. 16.00.
 7. Ogólnopolska pielgrzymka Straży Honorowej do Częstochowy odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Jest organizowany wyjazd z naszej parafii. Zapisy w dzwonnicy lub zakrystii  do 13 czerwca.
 8. Biuro Radia Maryja zaprasza na 26. pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 09 lipca br. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Koszt pielgrzymki 40 zł, wyjazd z Rynku o godz. 6.30.
 9. Łucja zaprasza do wspólnego wyjazdu pielgrzymkowego do Przemyśla oraz Kalwarii Pacławskiej w dniu 24 czerwca, tj. w sobotę. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.
 10. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W niedzielę i święta o godz. 17.30.
 11. Od jutra możliwość pozbycia się kłopotu z utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a zarazem pomoc ludziom w potrzebie. Obok budynku gospodarczego \ w podwórzu plebanii można zostawiać zużyty sprzęt, który zostanie odebrany 29 czerwca \ o godz. 14.30 przez firmę Green Office Ecologic z Warszawy.
 12. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • we wtorek – św. Antoniego z Padwy
 • w środę – błogosławionego Michała Kozala
 • w sobotę – św. Alberta Chmielowskiego
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Andrzeja Natkańca,
  + Mariana Kuchmacza,
  + Jana Hajduka,
  + Małgorzatę Szarawara, której pogrzeb jutro o godz. 14.00
  + Elżbietę Sitek, której pogrzeb w środę o godz. 14.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…