Na Jasną Górę!

W dniu 6 czerwca 2017 r. uczniowie kl. IV a, b, c, d – przeżywający 1 rocznicę swojej Komunii św. udali się z Siostrami katechetkami na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy. Niektórzy byli tam po raz pierwszy. Pielgrzymka miała na celu umocnienie wiary w sercach dziecięcych oraz bliższe poznanie miejsca szczególnego dla Polaków: miejsca, gdzie jest cudowny obraz Matki Bożej Królowej Polski: miejsca, gdzie dokonuje się wiele cudów za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej.

O godz. 11.00 została odprawiona Msza św. w intencji uczniów i ich rodzin. Uczniowie mieli również okazję pobyć w pięknej Bazylice Jasnogórskiej, zobaczyć Muzeum 660-lecia, Arsenał, Bastion św. Rocha – skarbiec pamięci narodowej, Sale rycerską, gdzie jest wystawa prac konkursowych ( są tam prace naszych uczniów ), przeszli Wałami Jasnej Góry pod pomnik św. Jana Pawła II. Mieli też czas, by wraz z rodzicami pójść jeszcze raz do Matki – przed jej cudowny oraz w Kaplicy Matki Bożej i zobaczyć wota, które składają w podziękowaniu ludzie z całego świata, za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Jasnogórskiej. Pielgrzymka była dziękczynieniem za I Komunię św. i całoroczną przyjaźń z Panem Jezusem.

Życzymy uczniom, by w tej przyjaźni wytrwali do końca swego życia.