Ogłoszenia Duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła (18.06.2017)

Dzisiaj:

– składamy wyrazy podziękowania za każdy drobny gest podczas kwesty na rzecz Pani Agnieszki.

– słowa wdzięczności kierujemy w stronę rodziców, świadków i kandydatów do sakramentu bierzmowania za rozmodlenie nas w Duchu Świętym i za dar ołtarza: nowego mszału  i czerwonych ornatów.

– dziękujemy mieszkańcom ul. Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze za przygotowanie i wspólną modlitwę podczas nabożeństwa fatimskiego.

– słowa uznania i podziękowania kierujemy do osób, które czynnie zaangażowały się w ułożenie ołtarzy, ich dekorację i zadbały o otoczenie. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę dzieci sypiących kwiaty, dzieci pierwszokomunijnych, grup modlitewnych, osób niosących sztandary  i feretrony. Wyrażamy głęboką wdzięczność druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej parafii za pełnienie straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Wyrazy podziękowania na ręce p. inspektora Jerzego Grońskiego kierujemy w stronę policji za zabezpieczenie trasy procesji.

W tym tygodniu:

 1. Procesje eucharystyczne z racji Oktawy Bożego Ciała wokół naszego kościoła po Mszy św. o godz.18.00. Zapraszamy do udziału.
 2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła, po jej zakończeniu poświęcenie wianków.
 3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne członków Straży Honorowej. Msza św. w ich intencji w piątek o godz. 18.00.
 4. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego w czwartek od godz. 17.30, natomiast Msza św. dziękczynna w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów za trud roku szkolnego i o szczęśliwy przebieg wakacji w piątek o godz. 8.00.
 5. W sobotę odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Sumie odpustowej i procesji wokół kościoła o 11.00 będzie przewodniczył Marcin Dzióbek.
 6. W przyszłą niedzielę zakończenie wizytacji naszej parafii przez ks. bpa Mariana Florczyka. O godz. 10.15 nabożeństwo na cmentarzu w intencji zmarłych; mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 będzie przewodniczył ks. bp. na zakończenie mszy św. o 11.00 obrzęd błogosławieństwa dzieci. Zapraszamy do modlitwy w intencji ks. bpa i do udziału  w nabożeństwach.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą, wśród której: nowy numer „Miłujcie się”, „Królowa różańca świętego”, „Mały gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyk”, pamiątki do chrztu i ślubu, kiermasz przecenionych książek , jak również Biuro Radia Maryja zaprasza na 26. pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 09 lipca br. Zapisy w sklepiku w sklepiku. Koszt pielgrzymki 40 zł, wyjazd z Rynku o godz. 6.30.
 8. Łucja zaprasza do wspólnego wyjazdu pielgrzymkowego do Przemyśla oraz Kalwarii Pacławskiej w dniu 24 czerwca, tj. w sobotę. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.
 9. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na noc świętojańską 23 czerwca o 20.00 na Rynku oraz na rodzinną wycieczkę rowerową 2 lipca. Szczegóły na plakatach.
 10. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w środę – św. Alojzego Gonzagę
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia, daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Małgorzatę Szarawara,
  + Elżbietę Sitek,
  + Józefa Cichego.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…