Czy dotrzyma? … Ależ tak!

W grudniu zeszłego roku (2016), pan burmistrz Grzegorz Cichy, urzeczony profesjonalną grą uczniów szkoły podstawowej nr 1 w Proszowicach, przedstawiających Misterium bożonarodzeniowe – Jasełka, złożył obietnicę szczególnej nagrody – niespodzianki, której teraz chciał dotrzymać.

19 czerwca br. zagościł w naszej szkole niezwykły iluzjon, który dał nam możliwość obejrzenia seansu w tzw. kinie sferycznym.

W „Tajemnicy nocy polarnej” – uczestnicząc w podróży dookoła Ziemi – obserwowaliśmy gwiazdy, odkrywaliśmy planety, które będąc do siebie podobne mają też wiele różnic. „Kaluokahimo – zaczarowana rafa” – pokazała nam historię zanikającej rafy i jej bohaterów. Zobaczyliśmy, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co się dzieje dookoła nas. „Na skrzydłach marzeń” – zapoznało nas z niezwykłymi losami historii lotnictwa.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Włodarzom naszego miasta za dotrzymanie słowa i cenną edukacyjną atrakcję.

s. Łucja Kramarz CSS