Ogłoszenia duszpasterske w święto św. Szczepana (26.12.2019)

Dzisiaj:

Składamy podziękowania:

 • tym, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2020 Roku złożyli nam życzenia, a więc: urzędom, szkołom, instytucjom, zakładom pracy i osobom indywidualnym. Wdzięczni za pamięć zapewniamy o naszej modlitwie;
 • ks. Krzysztofowi i tym, którzy pomogli w przygotowaniu wystroju kościoła.

W tym tygodniu:

 1. Jutro wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Po mszy św. o 7.00 i 18.00 poświęcenie wina.
 2. W sobotę w Stogniowicach rozpoczynamy wizytę duszpasterską, której celem jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domowników, domu i spotkanie z domownikami. Przyjęcie kapłana jest również wyrazem więzi z parafią, do której należymy. Składane ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia już zrealizowanych zadań: m.in. alejek na cmentarzu, prac przy kościele św. Trójcy, kaplicy w Górce Stogniowskiej, przy budynku wielofunkcyjnym i wikariacie oraz dokończenie zadań na rok 2020. Informacja o zakresie podejmowanych działań, jak i bilans dotychczasowych prac będzie podany w styczniu. Przed południem kolęda rozpoczyna się od godz. 9.00, po południu od godz. 15.30. Prosimy o pojazdy na godz. 8.45.
 1. Plan kolędy:
 2. w sobotę 28 grudnia od godz. 9.00 Stogniowice;
 3. w poniedziałek 30 grudnia od godz. 9.00 Kowary, ul. Wesoła i ul. O. Rafała; od 15.30 ul. Królewska (domy jednorodzinne) wraz z ul. Racławicką i Grzymały Siedleckiego oraz bloki 24, 24a, 24b;
 4. we wtorek 31 grudnia od godz. 9.00 Jakubowice, Jakubowice blok i domy wokół oraz Jazdowiczki. 
 5. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna jest tylko rano;
 6. W dniach 22-29 maja 2020 r. organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Do udziału szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz wszystkich chętnych.Informacje i zapisy prowadzi:ks. Łukasz Zygmunt, tel. 502-429-800.

W najbliższą niedzielę:

 •  podczas Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusze małżeństwa;
 •  na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i modlitwa o uświęcenie rodziny – zapraszamy małżonków;
 •  spotkanie opłatkowe wszystkich grup parafialnych o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Co naprawdę świętujemy?  Nie pozwólmy sobie wmówić, że kolorowa bożonarodzeniowa otoczka jest ważniejsza od prawdy teologicznej. Przecież tym dniu stała się rzecz rewelacyjna – przyszedł do nas Bóg

– w Gościu Niedzielnym – Siedem słów od żłóbka. Powiązanie żłóbka z krzyżem ma starożytne tradycje

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Andrzeja Rokicińskiego, Kazimierza Strojka, którego pogrzeb w piątek o godz. 11.00, Jana Juszczyka, którego pogrzeb w sobotę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.